Skocz do zawartości

[e81] Zamiennik silnika 123d


doogi_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Wybaczcie jeśli taki temat był, ale znalazłem tylko kilka pasujących odpowiedzi w tematach e46 i e61.


Silnik klękł, motor 123d (204km), w budzie e81, 2007 rocznik. Szukam obecnie silnika zamiennika. Niewiele jest takich dieseli, dlatego chciałem podpytać czy inny silnik pasuje do tej budy, koniecznie z większą mocą. Muszę wymienić razem z osprzętem, więc warto zapytać czy coś podpasuje plug&play. Wiem że podobno 130i pasuje, ale nie wiem czy elektryka etc będzie pasowała zamiast diesela?. 3.0 nie wiem, bo trzebaby gmerać przy zawieszeniu na pewno, bo dużo cięższy silnik.


Jeśli ktoś będzie się znał na temacie to super, jeśli nie to zostane pewnie przy n47.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja sie znam, zostan przy n47, zakopiesz sie strasznie w wymianie na inna jednostke. Nie mozesz znalezc bloku od 123d, przejdz na pojedyncze turbo, tego pelno na aukcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pchanie w koszta to raz ale ogarniecie tego elektronicznie to wyzwanie. E46 to auto proste, kabelek-przycisk, e87 to same sygnaly. Tu trzeba by cala wiazke auta wymienic plus wszystkie ecu. Przejscie na pb to juz calkiem poroniony pomysl, dochodzi jeszcze bak, pompy, przewody....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
koszty swapu bylyby pewnie porownywalne do zakupu kolejnego auta. szukac slupka 120d podkrecic go w podobne rejony jak ten 123d. jezdzil bedzie tak samo a awarynosc pojedynczego turbo znacznie mniejsza. za pare tys. kupisz zdrowego anglika w calosci. slilnik wezmiesz, sprzedasz reszte na czesci i wyjdziesz na 0 albo do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.