Skocz do zawartości

Pomoc w doborze modułu FRM


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie fabrycznie moduł FRM1 o nr ZB 6987998 (informacja z INPA). Zwykłe lampy H7 i halogeny, E91 2006r, VIN KY26091

Zaktualizowałem FRM za pomocą WinKfp do najnowszego dostępnego i w tej chwili nr ZB jaki mi pokazuje to 9128183

Niestety ani Realoem ani ETK mi tych nr nie znajduje.


Chciałbym wymienić moduł na FRM2 tak aby obsłużył asystenta FLA oraz lampy H7 z polifta. Czym się kierować przy poszukiwaniu modułu FRM2? Ma się zgadzać rocznikowo czy też trzymać się numeracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie możesz. Kwestia kodowania. Z fabryki FLA wyjeżdżało tylko przy XENONie, ale jest to ogarniecia i działa super. Początkowo nie mogłem się do tego przyzwyczaić, ale po pół roku używania polecam. Mam to w E87 na zwykłych lampach H7. Instrukcja co trzeba przekodować jest tu w tym dziale, z tego co pamiętam. Jak masz H7 to kupujesz najprostszy FRM2 NSW obojętnie jaki numer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie możesz. Kwestia kodowania. Z fabryki FLA wyjeżdżało tylko przy XENONie, ale jest to ogarniecia i dzi :( ała super. Początkowo nie mogłem się do tego przyzwyczaić, ale po pół roku używania polecam. Mam to w E87 na zwykłych lampach H7. Instrukcja co trzeba przekodować jest tu w tym dziale, z tego co pamiętam. Jak masz H7 to kupujesz najprostszy FRM2 NSW obojętnie jaki numer.

Nie moze dzialac super bo ma dzialac szybko. Moze dla ciebie jest ok ale dla tych co jada z naprzeciwka, nie bardzo. H7 wygasza sie zbyt wolno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tego nie zweryfikuje i nawet nie mam zamiaru. Światła działają bardzo asekuracyjnie i wyłączaja się szybciej niż ja bym to zrobił. Ale temat nie jest o moich oddczuciach tylko o FRM.

FRM NSW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj modułu o oznaczeniu: "E90 E91 NSW". Taki był w przedlifcie na halogenach

 

Dzięki! A gdybym włożył taki który szedł w LCI w bieda wersji to zadziała u mnie? Pytam dlatego, że mam zamiar włożyć lampy przód z LCI w przyszłości


https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-lift-modul-swiatel-frm-2-10545051301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A gdybym włożył taki który szedł w LCI w bieda wersji to zadziała u mnie? Pytam dlatego, że mam zamiar włożyć lampy przód z LCI w przyszłości


https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-lift-modul-swiatel-frm-2-10545051301

 

Lampy przod od lci mowa o zwykłych h7 zadziałają na każdym FRM więc o to się nie martw. Oznaczenie LED o ile się nie mylę tyczy się świateł z tyłu, i tu zaczną się krzaki, będziesz musiał zamieniać piny w kostce bo są inaczej podłączone plus bedze walić błędami żarówek. FRM 2 może być nawet od seri 1 nie musisz szukać konkretnie do e90 natomiast będziesz musiał przekodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A gdybym włożył taki który szedł w LCI w bieda wersji to zadziała u mnie? Pytam dlatego, że mam zamiar włożyć lampy przód z LCI w przyszłości


https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-lift-modul-swiatel-frm-2-10545051301

 

Lampy przod od lci mowa o zwykłych h7 zadziałają na każdym FRM więc o to się nie martw. Oznaczenie LED o ile się nie mylę tyczy się świateł z tyłu, i tu zaczną się krzaki, będziesz musiał zamieniać piny w kostce bo są inaczej podłączone plus bedze walić błędami żarówek. FRM 2 może być nawet od seri 1 nie musisz szukać konkretnie do e90 natomiast będziesz musiał przekodowac

 

Ok czyli najbezpieczniej będzie kupić FRM2 o oznaczeniu "E90 E91 NSW" jak wspomniał @cursor

Zastanawia mnie rozrzut cenowy tych modułów, ale to już kwestia pewnie wyceny przez sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.