Skocz do zawartości

Intelligent Safety - system wykrywania/zapobiegania kolizji


chewing

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim


Czy nie macie wrażenia, że ostatnio system wykrywania/zapobiegania kolizji (chyba cały pakiet tych funkcji nazywa sie Inteligentne bezpieczeństwo - Intelligent Safety) stał się bardziej czuły ? Nie zmieniło się coś ?

Dotychczas system ten bardzo rzadko się aktywował i tylko w sposób informujący (mały czerwony samochód na desce rozdzielczej) o konieczności hamowania. Niestety od około tygodnia (możne ciut więcej nie wiem) system jest bardzo czuły. Wcześnie się aktywuje i nawet w tym stopniu, że 2 razy sam hamował. To się nigdy wcześniej nie zdarzało. Dodam, że nie zmieniałem nic w funkcjach jak chodzi o czułość/odległość wykrywania/informowania.


Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie dziś po lekkiej prowokacji (akurat zauważyłem wcześniej czerwoną ikonę samochodu między zegarami, więc założyłem, że ten model akurat wykrywa) aktywował się system przy szybszym podjechaniu na światłach.

Ale ja mam go ustawionego w najbardziej czułym trybie. Wcześniej jakby system nie istniał. Do auta z przodu spory dystans został, ale nie powiedział bym, że mnie hamowanie wyrwało z fotela.


Z Line Assist na autostradzie korzystam w najbardziej czułym trybie, a i tak w mojej opinii działa gorzej jak w poprzednim aucie. Tzn. bardziej nerwowo i mniej płynnie. Odbija się od linii, zamiast trzymać równy dystans pomiędzy liniami. Na drogi krajowe musi być już przestawiony w tryb czułości średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie front assist, tez nieraz zareaguje przy szybkim podjezdzaniu do pojazdu, a line assist najlepiej działa w trybie wyłączonym. Nie trawie tego rozwiązania w żadnej marce.

Ps: Wiecie, czy da się wyłączyć line assist, na stałe? Teraz musze robić to przy każdym odpaleniu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, od tygodnia użytkuje nową 1 i właśnie mam z tym problem ale odwrotny. System jakby nie istniał, nie ostrzega przed niczym. Zastanawiam się czy to jest w porządku. Może powinienem zgłosić prośbę o rekalibracje systemu?

Jak to u was działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od tygodnia użytkuje nową 1 i właśnie mam z tym problem ale odwrotny. System jakby nie istniał, nie ostrzega przed niczym. Zastanawiam się czy to jest w porządku. Może powinienem zgłosić prośbę o rekalibracje systemu?

Jak to u was działa?

Jak jeździsz normalnie na co dzień to system nie powinien się włączy ani razu. Mnie się normalnie czasem załączy jak np. ktoś mi tuż przed maskę wyjedzie lub się zagapię przed światłami jak się na czerwone zmienia i inni przede mną mocniej hamują.

Miałem w sumie krótki okres jak system był jakiś nadpobudliwy, potem wrócił do normy i już od jakiegoś czasu go nie widziałem aktywnego.


Za to mogę potwierdzić że działa inny system ostrzegający o zmęczeniu za kierownicą :) , ale to chyba nie temat o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ten system sam zatrzyma mi samochód (przy małej prędkości)?

Właśnie zauważyłem ze na przednim rogu mam rysy i nie wiem czy to ja czy ktoś mi zarysowal.

Bo jeśli się zatrzymuje tzn. ze ktoś :> Ja nic nie czułem, wiec właśnie nie wiem, a nie mam jak przetestować teraz bo nie mam kartonu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, stratos37 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działa system zmęczenia kierowcy?

Przez pierwsze 15min jazdy samochód bada w jaki sposób zachowujesz się w aucie - jak masz ustawioną klimę, radio, z jaką siłą kręcisz kierownicą, itd., i to jest brane jako "wzornik". Jeśli od tego wzoru zaczynasz odstawać to wtedy wyrzuca Ci propozycję przerwy w jeździe. Jak jest jeszcze kamera skierowana na kierowcę to bada ruch gałek ocznych i całej głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.