Skocz do zawartości

Bmw e92 n55 xdrive skrzynia biegow


gracjan2199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie odnośnie regeneracji skrzyni biegów Bmw e92 N55 6hp21. Dostałem dzisiaj kosztorys od mechanika. Autko posiadam niecałe 6msc nie jestem obeznany gdzie szukać części i czy jest to wg opłacalne. Proszę eksperow z forum o pomoc czy lepiej szukać innej skrzyni na zamiane czy naprawiać tą?

-kpl. Uszczelnień pierścieni 698zl

-kpl. Panewek zf 462zl

-kpl. Elektrozaworów zf 1415zl

-plyta separacyjna zf 222zl

-kpl. Tarcz ciernych zf 670zl

-tloczki sterownika zf 7szt 210zl

-regeneracja fabryczna sprzegla zf 2500zl

-olej l6s 450zl

-miska zintegrowana z filtrem zf 450zl

-robocizna 1500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8600 za regenerację skrzyni :shock:

Zadzwoń do Mautoczęści z Legionowa ,opisz swoje objawy a pewnie wyślą Ci normalną wycenę i pomogą zdiagnozować z czym masz dokładnie problem.

Allegro jest pełne używek skrzyń ZF ,ale to zawsze będzie ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 3 tygodnie temu szarpnęło mi samochodem 2 razy po czym auto juz nie chciało ruszyć. Auto oddałem do gościa od automatów. Okazało się że wszystkie pierścienie się popaliły i zapiekły, w misce były opiłki metalu. Przy wrzucaniu D lub R było słychać dziwny stukot. Zastanawiam się czy cena która mi zaproponował jest odpowiednia (dodatkowo daje 12msc gwarancjipo naprawie) nie wiem czy kupic używana skrzynie czy robić tą co jest. Chyba że jest możliwość zamontowania mocniejszej skrzyni ( auto posiada 376km, 590nm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam dokładnie się u Ciebie stało ale tak duża wycena to paranoja.


Jeżeli uszkodzenia są tak duże to lepiej kupić używaną często z gwarancją można dostać już po serwisie gotową do założenia. Będzie dużo taniej niż owa wycena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam uczulenie na naprawiaczy skrzyń biegów automatycznych. Próbowałem dwa razy, raz w e32, drugi raz w viano.

W bmw po naprawie jedynka zapinała się z takim strzałem, że cały samochód podskakiwał i wg serwisu tam ma być...

W viano najpierw wyremontowałem skrzynię, bo była mało popularna i droga, po dwóch miesiącach umarł pierwszy bieg, a w drodze do serwisu dwójka.

Oczywiście naprawa gwarancyjna nie była możliwa, bo zużyły się "części eksploatacyjne" ...


Nigdy więcej nie spróbuję naprawiać automatu w pl, są to tematy które przerastają mechaników.


używana skrzynia z vito po 450.000 przelatała kolejne 300.000 u mnie i auto poszło dalej.


A gwarancję niech ci dadzą pisemną na przebieg typu 200.000 a nie na 12 miesięcy. Nikt się na to nie zgodzi i zgadnij dlaczego.


Ile w ogóle kosztuje używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja używaną ZF6HP21 kupiłem za 950zł i jeszcze mi przywieźli. Olej wymieniłem i chodzi pięknie prawie rok już. Skrzynia dla x-drive pewnie droższa ale w cenie tej regeneracji kupisz kilka używek... Jechałem też Volvo po regeneracji skrzyni za 4,5k, najlepszy fachowiec w województwie, a nie podobała mi się jej praca wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.