Skocz do zawartości

Bmw X5 błedy i kontrolka silnika


Miszelio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem BMW X5 e70 2010 3.0si 272km przedlift USA.

Nie mogę poradzić się z usunięciem usterek dzięki którym pali się kontrolka silnika.

Po kupnie zostało wymienione świece zapłonowe, olej na voveline 5W. oraz olej skrzynia z misa

Od niedawna pali mi się błąd 2C31 Lambdasonde vor katalysator Trimmregelund

wymieniłem sonde przed katalizatorem. Błąd powrócił, wymieniłem za katalizatorem błąd wraca po 15km jazdy

Od 2 dni pojawił się kolejny błąd gdzie nie mogę znaleźć co może być przyczyną tego

2A80 Einlass-VANOS ansteuerung - błędu nie jestem wstanie wykasować kontrolka silnika zapala się po uruchomieniu silnika.

Objawy są takie że silnik pracuje nie równo zaraz po uruchomieniu.

Kolejne dwa błędy (chyba mniej istotne)

CDA7 Botschaft (status Ruckwartsgang, 3B0) Skrzynia pracuje dobrze nie ma szarpnięć oraz dziwnych dźwięków z ze miany biegów z D na R

2F71 E-Box-Lufter, Ansteuerung Wiatrak skrzyni ECU tu nie mam zielonego pojęcia gdzie co szukać

Proszę o pomoc bo już nie wiem co myśleć :cry:

Edytowane przez Miszelio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E- box jest to chłodzenie skrzynki z elektroniką. Znajduje się on według instrukcji NewTis w komorze silnika , po stronie pasażera , przy podszybiu

Wentylator zabezpiecza bezpienik F18.......7,5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e-boxa dostała się woda i spaliła silnik od wiatraczka. Czy jest możliwość wywiercenia małej dziurki odpływowej w obudowie Tej skrzynki żeby sytuacja się nie powtórzyła? Wiem że przyczyną dostania się tam wody były liście i zatkany kanał odpływowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.