Skocz do zawartości

Czy warto wymienić F30 na G20?


Pablo3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


Mam F30 LCI B47 190 xdrive z końca 2016 roku.

180kkm nalotu i absolutnie nic sie z nią nie dzieje, jestem bardzo zadowolony.


Ale oczywiście już w głowie zrodziło się pytanie - czy warto teraz już wymienić na używane G20 lub ewentualnie na używane G30?

Na taka sama konfiguracje silnikową i xdrive ewentualnie na 30i xdrive.


Jest sens ekonomiczny dla tylko nowszego wyglądu i wnętrza? Będzie duży przeskok?

Czy lepiej jeszcze z rok-dwa się wstrzymać aż g20 straci bardziej na wartości i więcej używek sie pojawi na rynku?


Podkreślam, że jestem osobą prywatną i auta kupuje tylko za gotówkę. Często zmieniam samochody, więc raczej nówki z salonu mnie nie interesują.


Z góry dziękuję za opinie i dyskusje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie ...

W autach nie ma sensu ekonomicznego. Wszystko powyżej jakiegoś poziomu to czysta fanaberia.

Nie pamiętam abym kiedyś wymieniał auto ze względu na problemy techniczne. Ja wymieniam tylko ze względu na przebieg - robię duże roczne przebiegi - do jakiegoś poziomu jestem w stanie dostać sensowne kwoty - to jest jedyny powód dla którego wymieniam i dla czystej przyjemności. I koszty i jeszcze raz koszty których zawszę mam za mało. A ty nie masz takich problemów dlatego pytanie z tych która dziewczynę wybrać. Odpowiedz jest zawsze taka sam - żadną szukaj nadal.

Powyższe nie dotyczy YT - szóstka zostanie ze mną do emerytury. Ale F30 to jeszcze długo nie będzie YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał.

Auto zmień na nowe bo ci się bardziej podoba, albo bo np. chcesz mieć z gwarancją.

Sensu ekonomicznego się nie doszukuj.

Patrząc na sens ekonomiczny to zwróć się w stronę niektórych aut, które kosztują tyle co G20 a mają przynajmniej 20 lat, a jak nowe to jakieś Pagani, no ale tutaj to trzeba w portfelu mieć te 20-30 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dwa lata temu zamawiałem G21 to była ona nowością, z niewielkim rabatem... a F31 schodzącym modelem, na który w analogicznym konfigu mogłem dostać 30% rabatu..

różnica w cenie była kolosalna, z ekonomicznego punktu widzenia bardziej niż uzasadniony był zakup F31...


niestety F31 mi się nie widziała, zarówno stylistycznie, jak i użytkowo... wziąłem zatem g21 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.