Skocz do zawartości

530xd dobór felg


cefek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,


Od niedawna jestem szczesliwym uzytkownikiem 530d f07, w ktorym jedyne co wymaga pilnej poprawy to felgi. Mam w tej chwili jakies paskudne 18”. Poprzednio w f10 mialem 18 i jest to komfortowy rozmiar, jednak nie wiem czy nie powinienem wsadzic 19” ze wzgledu na wyglad auta. Wieksze to pewnie mniejszy komfort no i cena wyzsza. Kilka pytan:


Czy felgi z f10 mozna zastosowac w f07?

Czy fabryczne felgi z f01 beda podchodzic?

Jaki rozmiar 19” kupic zeby bylo bezproblemowo i bezstresowo dla napedu oraz mojego kregoslupa? :-) co zaleca fabryka? Nie moge znalezc wiarygodnej i jednoznacznej informacji a nigdy wczesniej nie kupowalem felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popatrz TUTAJ.

Masz tam pokazane wszystkie felgi dla f07 z ich parametrami, łącznie z rozmiarem opon.

Po kliknięciu w wybraną felgę, katalog pokaże Ci w jakich autach występuje i na jakiej oponie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy o jakim modelu felg rozmawiamy.

Niektóre mają szersze felgi na tylnej osi i wtedy, niezależnie xdrive czy nie, musisz wsadzić szerszą oponę na tył.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko zapytam, na zime dopuszcza sie wsadzenie takiej samej szerokosci na wszystkie 4 kola a na lato juz zalecane jest wsadzenie szerszych na tyl. Co sie stanie hesli na lato wsadze wszedzie takie same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xDrive i „tylko” 530d. Zasugerowalem sie latwoscia i zamowilem opony 4x245/45/19, a co za tym idzie, takze 4 identycznej szerokosci felgi. Ale poniewaz kosci nie zostaly jeszcze rzucone, pytanie. I prosba o porade. Zostawic tak, czy wejsc w 275 na tyl? Wiazaloby sie to z wymiana/dokupieniem felg szerszych na tyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.


Felgi to Styling 238 19". Zamówiłem i dotarły 4 sztuki 8,5j. Na to wejdą 4x245/45/19. Zastanawiam się, czy nie powinienem dwóch z nich wymienić na 9,5j i wejść w 275. Nie jestem kierowcą wyczynowym, silnik to 530d w xdrive. Chciałem mieć mniej kłopotów z ew. rotowaniem czy coś, ale z drugiej strony, jeśli 275 zwiększa znacznie bezpieczeństwo lub pewność prowadzenia, to rozważę dokupienie dwóch szerszych (o ile je znajdę na olx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W takim razie wybór zależy tylko od Ciebie.

Producent przewidział felgę 9,5" na tył.

8,5" z et 25mm nie powinna jakoś specjalnie różnić się wystawaniem od 9,5" z et 39mm.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Seria f10 ma:

8,5x19 ET 33

9,0x19 ET 44

Zatem zakładając felgi z F07 styling 238 o parametrach 8,5x19 ET 25, to felga wyjdzie na zewnątrz 8 mm na przodzie, a na tyle 4,6 mm.

Jak na tył założysz 9,5 ET 39, to felga wyjdzie 11,4 mm na zew.

Warto pamiętać, że f07 ma inne opony niż f10. F07 dostanie 245/45 R19 + 275/40 R19, a f10 245/40 R19 + 275/35 R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Seria f10 ma:

8,5x19 ET 33

9,0x19 ET 44

Zatem zakładając felgi z F07 styling 238 o parametrach 8,5x19 ET 25, to felga wyjdzie na zewnątrz 8 mm na przodzie, a na tyle 4,6 mm.

Jak na tył założysz 9,5 ET 39, to felga wyjdzie 11,4 mm na zew.

Warto pamiętać, że f07 ma inne opony niż f10. F07 dostanie 245/45 R19 + 275/40 R19, a f10 245/40 R19 + 275/35 R19.

Ale autor wątku napisał w pierwszym poście, że

...Od niedawna jestem szczesliwym uzytkownikiem 530d f07...

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.