Skocz do zawartości

2.8ixdrive USA dymi przy odpaleniu


Cygan86

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik b46 231km przy dłuższym postoju po odpaleniu dymi na biało przez 5s później wszystko ok dym można powiedzieć bezwonny płynu nie ubywa test uszczelki ok. Olej stan Max. Nie mam pomysłu co to może być olej wlany 0w20 orginal BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Biały i bezwonny - jesteś pewien, że to dym, a nie para wodna?

Zwłaszcza o tej porze roku w układzie wydechowym skrapla się całkiem sporo wilgoci...


W wątku o olejach wspominałeś jednak, że dymi na niebiesko a nie na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100procent nie jest to para. Samochód stał w garażu i pod światło słoneczne było widać lekko niebieską barwę ale to naprawdę lekko. Ale ogólnie jest to biały dym i naprawdę ciężko coś w nim wyczuć. Są dni że przy odpaleniu nie dymi nic a są ze zadymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiony 4miesiace temu i od razu zrobiony serwis. Przed wymianą oleju nie dymił (chyba) ale nie wiem co tam było wlane teraz jest 0w20 bo tak nakazuje instrukcja ale ten olej jest jak woda. Od wymiany zrobione 2tys i olej Max jak by były uszczelniacze zaworowe dymił by cały czas i było by czuć spalony olej no i by olej ubywał. Samochód dymi tylko po dłuższym postoju np po 12godzinach i średnio na 7 dni zadymi 4 razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy takim przebiegu, zważywszy na lepkość zastosowanego oleju - raczej obstawiałbym przedostawanie się jego śladowych ilości do układu wydechowego przez łożysko ślizgowe turbosprężarki, a nie uszczelniacze...

Po raz kolejny napiszę: 5Wxx to jest optymalny olej do silników turbodoładowanych, a nie 0Wxx...

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pe.te


On wlał dobry olej - zgodny z jego modelem.

W USA (zimne regiony) i Canada (zimne regiony) zalecanym olejem który symbol jest nawet na silniku jest faktycznie 0w-20.

Wiem bo sam taki mam.

Jednak należy pamiętać, że to jest olej na naprawdę zimne rejony świata.

W naszym klimacie w autach zalecany jest 5W-30 (40 ewentualnie dla sportu).


Sam długo lałem 0W-30 ale to z innego powodu - chodziło mi o oczyszczenie kompletnie silnika z resztek aluminium (tłok silnika się przepalił).


Ale teraz lecę już długo na 5W-30 ECT 3 jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, masz rację.

Aby być precyzyjnym w kwestii optymalnego oleju - należy uwzględnić strefę klimatyczną, w jakiej eksploatowane jest auto.


Pamiętajcie też, że pomiędzy wymianami oleju jest on z czasem coraz bardziej rozcieńczany paliwem. A to z czasem obniża początkową ("fabryczną") lepkość oleju... *)

Zjawisko jest istotne zwłaszcza w silnikach diesla wyposażonych w DPF (a obecnie także w benzynowych silnikach z GPF), które są eksploatowane w mieście/na krótkich dystansach, gdzie zwiększa się ilość nieudanych prób regeneracji (wypaleń) DPF.


*) dlatego wydłużenie przebiegów pomiędzy wymianami oleju do 30kkm i więcej, na dłuższą metę najczęściej nie kończy się dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala idealnie zero zastrzeżeń. Zrobię jesze jakieś 1tys kilometrów i wymienię ten olej. Tylko teraz nie wiem na jaki bo na forum jest duża rozbieżność. Nie orientuje się ktoś jaki olej ma być wlany do wersji europejskiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

5W30 LL-04 obowiązywał jeszcze do niedawna, teraz ASO stopniowo przechodzą na 0W30 LL-12 FE.

Wlej ten pierwszy, polecam Shell Helix Ultra ECT. Tylko kup z pewnego źródła, bo niestety Shell jest chętnie podrabiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.