Skocz do zawartości

Woda w aucie - nie boczki


aro777

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś jeszcze miał problem z wodą pod dywanikami i wykluczone zostaną przeciekające boczki drzwi, to polecam wyczyścić odpływy wody znajdujące się w komorze silnika. U mnie objawem zapchanych syfem odpływów było zbieranie się wody pod dywanikiem kierowcy, zwłaszcza po myciu auta. Po wyczyszczeniu odpływów znajdujących się w okolicach podszybia, pod maską, problem ustąpił. Niestety sam nie byłem w stanie tam dotrzeć i było to robione w warsztacie przy okazji serwisu, dlatego nie pomogę w dokładnym zlokalizowaniu w/w odpływów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jeśli chodzi o ten zapchany odpływ to wiem dokladnie o którą jlapeczke ci chodzi, i u mnie jest drożna. Sprawdzałem ją palcem i lałem tam wodę. Ale przyda się informacja dla innych.


A ja już znalazłem przyczynę.

Rozklejona przednia szyba od dołu!

Szybiarz twierdził że jak z dołu to nie będzie zaciekać, a jednak.

Dziś zostało zaklejone. Czas na testy w deszczu dla pewności.

 

Mam pytanie: Czy szyba była demontowana i ponownie wklejana? Czy jakoś podklejona od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tylnymi drzwiami, dokładnie prawe. Po ulewnym deszczu jak otwieram drzwi wylewa się woda po progu, jakby gdzieś się tam zatrzymywała, wnętrze boczka sprawdzałem pod wygłuszeniem i jest tam sucho, dlaczego tam może woda stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten zapchany odpływ to wiem dokladnie o którą jlapeczke ci chodzi, i u mnie jest drożna. Sprawdzałem ją palcem i lałem tam wodę. Ale przyda się informacja dla innych.


A ja już znalazłem przyczynę.

Rozklejona przednia szyba od dołu!

Szybiarz twierdził że jak z dołu to nie będzie zaciekać, a jednak.

Dziś zostało zaklejone. Czas na testy w deszczu dla pewności.

 


Czołem, mam pytanie czy klejenie pomogło i czy nie masz wody w aucie? Mam podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie są objawy odklejonego wygłuszenia. Też mi się to wydawało dziwne.

 

Zlokalizowane gdzie ta woda się zbiera. Mianowicie w uszczelce głównej, wszystkie drzwi ok, a z tej jednej strony w uszczelce stoi woda na całym dole . Sprawdziłem otwory w uszczelce które chyba mają za zadanie odprowadzenie wody ale są drożne te 2 sztuki od dołu. Też Ci się woda tam zbierała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tam też się zbierała, ale mam wrażenie, że głównie zbierała się na progu w przestrzeni między uszczelkami i chluśnięcie przy pierwszym otwarciu drzwi po deszczu było spowodowane właśnie wylaniem się wody z tej przestrzeni. Potem już zostawało to, co wlało się do uszczelki itp. Część wody przelewała się do środka na podłogę.


Zdejmij boczek drzwi, weź opalarkę albo porządną suszarkę i dociśnij na ciepło to „wygłuszenie” do blachy - zwłaszcza w dolnej części. Sprawdź też, czy wszystkie zatrzaski, na których trzyma się tapicerka (boczek) drzwi są w dobrym stanie. Nie pamiętam na 100%, ale one chyba również pełnią funkcję uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.