Skocz do zawartości

Rozrusznik e39 528

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Podczas puszczania sprzęgła takie drgania są
  • Odpowiedzi 78
  • Wyświetleń 5,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Moderatorzy

Na sprzęgle masz drgania jak puszczasz ?


Co do lewarka to nie chcę wprowadzić w błąd, bo możesz jeszcze mieć wytłuczony ten koszyk, w którym osadzony jest lewarek. Ja miałem problemy z powracającym lewarkiem na luz po wbiciu 5 biegu. https://twojlakiernik.pl/4320-2/

Opublikowano
  • Autor

Ogólnie jak nawet ruszam i inaczej puszczam sprzęgło niż zwykle to drży całe auto przez sekunde.

Jaki smar mogę włożyć w to miejsce co się łączy dyfer z wałem?

I w tym dyfrze co kupiłem żadnych luzów nie wyczuwam tylko jest takie coś, że jak powoli kręcę flanszą to obie sie kręcą w tym samym kierunku a jak zakręcę troszkę szybciej to druga zmienia kierunek i wtedy kręci się jedna do przodu, druga do tyłu i wydaje jakiś dzwięk jakby coś przeskakiwało. Czy tak powinno być?

Opublikowano
Co do drgania przy ruszaniu to może być uwalona poduszka pod silnikiem lub skrzynią. Co do dyfra to tak ma być, tak właśnie działa mechanizm różnicowy
Opublikowano
  • Autor
Oki a jaki smar mogę włożyć w to miejsce co się łączy dyfer z wałem?
Opublikowano
  • Moderatorzy

Temat był o rozruszniku, a Ty wypłynąłeś na otwarte morze :wink: Raczej zakładaj tematy pod konkretny problem to otrzymasz więcej odpowiedzi.


Zablokuj jedną półoś i kręć wałem. Potem zablokuj drugą i znowu kręć wałem. Jeśli nic nie chrobocze to teoretycznie jest dobrze. Jeśli coś przeskakuje, albo haczy to proponowałbym zdjąć pokrywę dyfra i oblukać w jakim stanie są tryby tyle, że podobno to się potem składa na tzw. płynna uszczelkę, Reinz lub coś podobnego. A najlepiej jakbyś zaczął od zlania starego oleju - co w nim pływa, opiłki, itp.

 

Oki a jaki smar mogę włożyć w to miejsce co się łączy dyfer z wałem?

Zrób zdjęcie, bo nie wiem gdzie chcesz ten smar nałożyć.

 

No właśnie gościu gadal [bAD], ze w 2.8 takie same. Czyli głupoty gadal?

 

Przełożenia dyfrów E39


Final Drive Ratio E39 SAL Sedan

520i 3.46

520iA 3.64

523i 3.15

523iA 3.15 (3.64 Japan/South Africa)

525td 2.64

525tdA 3.46

525tds 2.64

525tdsA 3.15

528i 2.93

528iA 2.93 (3.64 Japan/South Africa, 4.10 USA/Canada)

535i 2.93

535iA 2.93

540i 2.81

540iA 2.81 (3.15 Japan/South Africa)

Opublikowano
  • Autor

Nie zakładałem nowego tematu bo nie chce zaśmiecać ;p

Olej zlałem i szczerze to wygląda na czyściutki. Śrubę od spustu wyrobiłem bo się nie dało odkręcić i musiałem tą do wlewania zlewać -.- . Opiłków też nie widać.

Jak kręce półosią lub wałem to pracuje cichutko i jest git, ale jak zrobie tak jak piszesz czyli zablokuje wał i kręcę półosią to to coś równomiernie przeskakuje.

A smar to jaki dać w to miejsce: ?

J8viJC.jpg


Czy ta uszczelka jest taka sama jak do korka od dyfra?

https://allegro.pl/oferta/pierscien-uszczelniajacy-febi-bmw-10612568602

Opublikowano
Ja bym dał grafitowy, taki jak do przegubów
Opublikowano
  • Moderatorzy

Uszczelka pasuje ta co podałeś 22mm wewnątrz, ale nie powinno nic przeskakiwać przy kręceniu...

 

... zablokuje wał i kręcę półosią to to coś równomiernie przeskakuje.

 

Odwrotnie - zablokuj półoś i kręć wałem i to w tę stronę co potrzeba. Po prostu zasymuluj jazdę do przodu z zablokowanym jednym kołem a potem drugim. Mimo wszystko wydaje mi się, że coś jest nie halo.

Opublikowano
@MrSiekacz, zablokuj półoś i kręć wałem. Podczas jazdy nigdy nie będziesz miał sytuacji jaką nagrałeś, że półoś się kręci a wał stoi w miejscu
Opublikowano
  • Moderatorzy
Ale przy kręceniu wałem jak obracają się obie osie to nie ma tego chrobotu ? Ja bym tak zostawił. Jak zalejesz olejem to się wyciszy.
Opublikowano
  • Autor

Jak kręce wałem i obracają się obie półosie to nie ma żadnych chrobotów, jedynie jak zablokuje jedną i kręcę to są te zgrzyty.

Jak olej był w środku to też tak chrobotało przy blokowaniu jednej. Żeby się nie okazało, że jak założe ten dyfer to przy każdym skręcie czy coś będzie chrobot?

Opublikowano
  • Moderatorzy
Nikt ci tego na 100% nie określi co będzie po założeniu, niemniej jednak taka sytuacja, że jedno koło się nie obraca praktycznie nie występuje.
Opublikowano
  • Autor
A według Ciebie to co przedstawiłem na filmiku jest normalne czy będzie z tym jakiś problem większy ?
Opublikowano
  • Moderatorzy
Nie jestem ekspertem od dyfrów. Porównaj z tym co masz na aucie. Poza tym, jak to mówi Garażowe Hobby - "jeździmy gruzami", i tyle. Nie licz, że do 2,8 dostaniesz dyfer dziewicę :lol:
Opublikowano
  • Autor


tutaj 18:46 typowi tak samo chrobocze więc chyba tak ma być :8)

zależy mi tylko żeby nie wył tak jak mój

U mnie jak jade to chuczy już jak cholera, jak daje gazu to głośniej jak puszcze to troche ciszej, a jak sprzęgło wcisnę luz zrzuce na luz to ciszej jakoś jest

Opublikowano

Tego czy wyje nie dowiesz się kręcąc nim ręką ani nawet rozbierając go na części. Trzeba zaryzykować, założyć do auta i się przejechać. Tak jak Kolega Fuser pisze, do E39 nie dostaniesz dyfra dziewicy i każdy, który weźmiesz do ręki będzie mniej lub bardziej zużyty.

Skoro piszesz, że po wciśnięciu sprzęgła jest ciszej to może skrzynia Ci wyje a nie dyfer?

Opublikowano
  • Autor
Ale Co wtedy byłoby zużyte w skrzyni? Bo olej w skyrzni biegów był świerzutki jak wymieniałem.
Opublikowano
W skrzyni może się zużyć to samo co w dyfrze, łożyska lub koła zębate
Opublikowano
  • Autor

Teraz to sam mam dylemat. Ale jechałem tym z mechanikiem i twierdził, że to dyfer więc tym się zasugerowałem, poza tym to bardziej słychać tak z tyłu.

Przy niskiej prędkości tego nie ma, dopiero przy wyższej zaczyna

Opublikowano
Wjedź autem na podnośnik, całe auto musi być podniesione. Odpalasz, wrzucasz 2 bieg, puszczasz sprzęgło. Potem wrzucasz 4 bieg, "rozpędzasz się" do 160 na godzinę, zrzucasz na luz i osoba pod autem nasłuchuje skąd dobiega hałas. Jeśli masz ręczną skrzynię - przepraszam, ale nie doczytałem w momencie pisania posta - możesz zgasić silnik gdy skrzynia będzie na luzie. Jedyna zasada podczas tego testu: pod żadnym pozorem nie dotykasz hamulca. Może Ci wyskoczyć błąd ABSu spowodowany tym, że przednie koła się nie kręcą, ale to tylko kwestia skasowania kompem
Opublikowano
  • Autor

Robiłem tak u mechanika, że podnieśliśmy jedną strone tyłu na kobyłce i kazał powoli na każdym biegu puszczać sprzegło i słuchał takimi słuchawkami dyfer i mówił, że to dyfer.

A teraz zobaczcie czy to ma tak być? bo jak wylałem olej z tego dyfra to jakiś luz i stukanie się pokazało :

https://www.youtube.com/watch?v=77fL5RYpCLQ

Opublikowano
Luz międzyzębny występuje w każdej przekładni i nie ma on wpływu na wycie dyfra, co najwyżej na stuk przy ruszaniu lub zmianie biegów. Jak podnosiliście jedną stronę, to zrobiliście dokładnie taki test jak nagrałeś, gdzie blokowałeś jedną półoś i kręciłeś wałem. W praktyce taka sytuacja występuje tylko wtedy gdy jednym kołem wjedziesz w bagno lub na taflę lodu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.