Skocz do zawartości

530i blad skrzyni biegow


waldek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z samochodem i moze ktos bedzie mogl pomoc. W grudniu zrobilem dynamiczna wymiane oleju w skrzyni biegow. W drodze powrotnej, na autostradzie przy 160 km/h gdy dodalem gazu to mocno szarpnelo, obroty poszly do gory a samochod nie chcial jechac (wyskoczyl blad skrzyni biegow). Na szczescie byl parking wiec sie dotoczylem, wylaczylem auto i po ponownym wlaczeniu bylo juz dobrze. Wrocilem do warsztatu, sprawdzili wszystko, zrobili adaptacje i bylo wszystko dobrze do dzisiaj. Zona jechala do pracy i gdy musiala zwolnic, puscila gaz przy 60 km/h, gdy ponownie nacisnela gaz to obroty poszly do gory, auto nie chcialo jechac. Zatrzymala sie, nie wylaczyla , poczekala chwile i normalnie mogla dalej jechac. Sprawdzilem i jest blad skrzyni 51AD04, nie moge znalezc co on oznacza. Jezdzilem dzisiaj i skrzynia zmienia biegi normalnie.

Mam jeszcze jeden problem, gdy samochod zatrzymuje sie to sekunde przed zatrzymaniem jest takie szarpniecie do przodu. Uczucie jak gdyby hamulce na sekunde puscily. Nie wiem czy te dwie sprawy sa z soba zwiazane. Ma ktos pomysl jaka moze byc przyczyna tych problemow, co moze oznaczac ten blad?


Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemow ciag dalszy. Dzisiaj znowu to samo, wyskoczyl blad skrzyni biegow. Dodatkowo moja zona powiedziala ze wylaczyla samochod i juz nie mogla go wlaczyc. Gdy probowala to byla cisza i zapalily sie wszystkie kontrolki. Po pol godzinie gdy dojechalem samochod normalnie zapalil i mozna bylo normalnie jechac. Jest to dziwne, poza tymi problemami to biegi zmienia idealnie. Tak mysle ze gdyby skrzynia sie zepsula to powinien ten problem byc caly czas i nie powinna plynnie zmieniac biegow.


Komputer znalazl dwa bledy:

5087 - Przelacznik dotykowy lub przelacznik bramy M - nieciagly

5088 - Wadliwe czujniki przelacznika wybierania skrzyni biegow, kodowanie czujnika - nieciagly


Mial moze ktos podobny problem?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
więc u mnie sprawa wygląda tak że wymieniłem skrzynie i po wymianie skrzyni nie podnosi mi się ta zapadka około lewarka i przy odpaleniu na pozycji p jest błąd L1 L4 sensor switch. Po podniesieniu zapadki można wrzucić bieg i skrzynia działa normalnie. Nie działają również sport i tryb manualny. Ja mam wersję na pilota a ta skrzynia założyłem nie wiem czy nie była czasem na kluczyk czy to ma jakieś znaczenie i co z tym można zrobić? Jakieś pomysły od czego zacząć bo mam stary sterownik skrzyni. Wymienić go czy zacząć od wymiany lewarka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Problemy ze skrzynia jeszcze się nie skończyły. Oddałem auto do BMW żeby sprawdzili stan oleju, powiedzieli ze było za mało.Wymienili olej i skrzynia zmienia teraz lepiej biegi, zniknął efekt puszczania przy hamowaniu, zatrzymuje się teraz płynnie. Ale pare dni temu wyskoczył błąd skrzyni gdy została włączana pozycja P skrzyni. Podłączyłem kompa i jest błąd 5088, Wadliwe czujniki przełącznika wybieraka skrzyni biegów, kodowanie czujnika nieodpowiednie, nieciągły. Rozebralem tunel, patrzyłem czy nie są przerwane przewody i nic nie znalazłem. Macie może jakiś pomysł, co jeszcze mogę sprawdzić, nie mam w okolicy żadnych kumatych fachowców. Zastanawiam się czy mogło coś się stać z sama dźwignią zmiany biegów, stało się to teraz przy zmianie z D na P. Gdzie znajdują się te czujniki wybieraka skrzyni biegów?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.