Skocz do zawartości

E61 525d niedogrzany silnik i dwa nowe oryginalne termostaty


lapka666

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,


Potrzebuje waszej radę. Po kupnie auta (BMW E61 525D 197HP LCI 08') zobaczyłem że silnik jest niedogrzany. Trzymał ok 68st.kupiłem oba termostaty behr. EGR z zeszlifiwanymi nr a drugi główny mady in italy. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że główny behr to shit. Pojeździłem parę dni i sprawdzam temperaturę a tu dalej 66-68st. Zgłębiłem temat i wyszło że muszą być ori. Kupiłem zatem ori główny. Wymieniłem. I co? Dalej to samo. Temperatura max 70st. Już tracę siły. Ktoś miał taki przypadek? Gdzie szukać? Dodam że u mnie nie ma termostatu na skrzyni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o wymienniku ciepła i często po wymianie na nowy dalej jest to samo a koszt to tysiąc złotych więc nie mało. Ponoć można usprawnić system chłodzenia przez montaż trzeciego termostatu. Tutaj coś więcej:


Co myślicie o dołożeniu BEHR TH580?

Zrobię oczywiście najpierw test zaciśnięcia przewodu z rysunku:

WhatsApp-_qqawxqs.jpg

I jak pójdzie do góry to zaryzykuję i dorzucę trzeci termostat z Audi A8.

Edytowane przez lapka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi działaś bo dokładacie termostat który działa na linie gdzie jeden nie działa. W tym wymienniku jest tak samo termostat. Z tego co widziałem Nissens kosztuje około 300-400 zł. Jak pompa i pozostałe termostaty działają nie ma bata musi osiągać temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.