Skocz do zawartości

///M-echaniczna Pomarańcza Xdrive25d LCI


kulfon3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znaczki jak znaczki :mrgreen:

ALE B :shock: ST i paliwo :8)

to zaraz nastrój poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Super te czarne znaczki. Całe auto mega mi się podoba :!:
Dzięki :cool2: Biały X też mi się podoba z tego co widziałem :wink:

 

znaczki jak znaczki :mrgreen: ALE B :shock: ST i paliwo :8) to zaraz nastrój poprawi :)
No zaraz poniżej coś o tym :wink:

 

Dobra robota, niby małe detale a cieszą :cool2:
Dzięki :cool2:


Ostatnio za namową Cypiska wjechała pompa wysokociśnieniowa z B47. Z lewej stara, z prawej nowa:


dgSXQVA.jpg


Przed demontażem:

3L6NioS.jpg

XoKZAXK.jpg

Wymiana nie była taka plug and play,bo okazało się,że przewód paliwa w nowej wychodzi w podstawę obudowy filtra oleju. Udało się ogarnąć inny przewód i jakoś to poszło.

Skoro kolektor był zdjęty to od razu czyszczenie i wymiana uszczelki z klapkami. Jak widać jedna z klapek już chciała się wybrać na wycieczkę do silnika i w ogóle żyła sobie swoim życiem w porównaniu z resztą :duh: :duh: :duh:

rPmb9iq.jpg

AN5MazY.jpg

oBHCHly.jpg

NzeY47g.jpg

Yf0rUaR.jpg


Kolektor po czyszczeniu:

c90QTUH.jpg

BwbQDsD.jpg


XScETFq.jpg


Ostatecznie założona została nowa uszczelka z klapkami,ale same klapki zostały z niej wycięte żebym nie musiał tam zaglądać ponownie... Póki co nie zauważyłem żadnych negatywnych oznak jazdy bez klapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Patrzę inspirując się w swoim samochodzie. Dziwię, że nie miałeś osłon wygłuszeniowych, ja mam ale w roczniku 2015. Gdzie kupowałeś wygłuszenie maski?

 

Szczęściarz... :wink: Wygłuszenie kupione na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja nie zauważyłem,ale mam podejście do auta takie,że jak coś powinno gdzieś być to ma tam być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje nowego auta :cool2: fajne te X1, jak zwykle mega podejście i wszystko dograne na tip top :cool2:

Czego tak w ogóle pożegnałeś e92? jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gratulacje nowego auta :cool2: fajne te X1, jak zwykle mega podejście i wszystko dograne na tip top :cool2: Czego tak w ogóle pożegnałeś e92? jeśli to nie tajemnica.

 

Dzięki! E92 było niezbyt praktyczne jak na moje indywidualne potrzeby oraz sposób w jaki muszę użytkować auto. Szkoda mi też było tłuć się tym autem przez fatalne wrocławskie drogi,a innego auta nie miałem. X1 wybacza trochę bardziej mankamenty infrastruktury... Nie ukrywam,że czasem mi jeszcze żal :) E92, bo auto było po prostu piękne, doposażone na grubasie,no i silnik petarda. Cóż, czasami nie można mieć wszystkiego;)


Wracając do E84. Trochę się działo,ale nie było czasu na aktualizację...

Niedawno byłem na Śląsku z odwiedzinami u Cypiska. Przy okazji chciałem skopiować wydech jaki ma u siebie Bartek. W tym celu pojechałem do Xtreme Project w Katowicach.

GP1cGYv.jpg


Było tak:

QzY4vPP.jpg


Wleciały inne końcówki, tłumik sportowy i dpf został poddany tuningowi... . Wyszło tak:

MhoBG7G.jpg


Ot78K66.jpg

Dawid z Xtreme Project to gość z pasją. Polecam jego usługi :cool2:


W kolejnym etapie wizyty Bartek ogarnął mi heble w kolorze nadwozia. Te niebieskie były super,ale te pomarańczowe są jeszcze lepsze:

34PPSkb.jpg


ac1fEuE.jpg

Bartka też polecam ;)


Przy okazji okazało się,że do wymiany mam tuleje wahacza przedniego,więc po powrocie do domu wizyta u mechanika. Wymienione zostały tuleje (MEYLE HD 314 610 0011/HD), poduszki silnika (FEBI 32008) i ustawiona geometria:

shtIy2c.jpg?1


VftS1cc.jpg


tYubmm0.jpg


OTARo4R.jpg


Od dawna chciałem zrobić coś z audio w tym aucie,bo niestety niemiec pożałował marek i zamówił podstawowe stereo. Podczas rozważania różnych opcji (głównie Harman Kardon) wybór finalnie padł na używany zestaw Alpine z serii 1,do którego dokupiłem subwoofery top-hifi bodajże z X3, blendy głośników indywidual. Aktualnie wygląda to lepiej niż gra - mam niby przekodowane na Hifi,ale nie jestem do końca zadowolony z efektu (słaby bas),więc na tym polu będę jeszcze działał. W przyszłym tygodniu dotrą również półki bagażnika pod Harman Kardon,więc tam też będzie upgrade...

OhNf9sN.jpg


okDFltI.jpg


cipNckS.jpg


c3WalvW.jpg


1imZf1b.jpg


Na przód i tył wleciały też dystanse po 15mm. Przód jest optymalnie,ale tył myślę,że spokojnie ogarnąłby i 20mm ;)

TEQM8kP.jpg


YwfoBqB.jpg


x06BpzC.jpg


zikZIJw.jpg


Auto odwiedziło ponownie Vagtune w Obornikach Śląskich żeby w pełni wykorzystać potencjał pompy wtryskowej z B47, większego IC oraz "dpf"a... Chciałem oczywiście program bezdymny z niedużym momentem,ale dostępnym w trochę dalszych zakresach obrotów - coś jak u Cypiska. Po kilku próbach stanęło na 283Hp@4675rpm/ 535Nm@2702rpm. Auto idzie teraz jak dzik w kalafiory:

PCBaLRP.jpg


wfFMwlA.png


Z racji nadchodzącego sezonu rowerowego założyłem również hak oraz dedykowaną wiązkę. Do wszystkiego dokupiłem platformę rowerową Bosal - fajna sprawa,bo łatwo ją przechowywać z uwagi na możliwość złożenia i jest praktyczna,bo uchyla się tak,że nie utrudnia dostępu do bagażnika:

oXci79E.jpg


FzlwNdY.jpg


EGbVWdP.jpg


Wleciały też dedykowane do X1 ori dywaniki . Dotychas jeździłem na tych co mi zostały z E92. Spasowanie idealne, praktyczne wysokie burty,ale jakoś bardziej widać na nich brud;)

EV0XmsT.jpg


eCV3QvI.jpg


bBUPyey.jpg


Do ogarnięcia jeszcze:

- łopatki w kierownicy,bo podłączeniowo jest książkowo zgdonie z TIS,ale chyba kodowanie nie takie

- upgrade audio o tylne głośniki i jakaś zmiana kodowania żeby to lepiej zagrało

- jakaś lotka na tylnią klapę

- i może czarne kierunki pływające - pasowałyby do shadowline'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek uaktualniony ! Super. Masa roboty do przodu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świetnie działasz, ale to musi srogo podawać teraz :twisted:
Watek uaktualniony ! Super. Masa roboty do przodu!!

 

Dzięki! Już prawie na finiszu... W poniedziałek udało mi się spotkać z Dziquskiem, który poprawnie zakodował mi audio, subwoofery ożyły :cool2: Dzisiaj zrobiłem upgrade tylnych półek:

f5MlfAX.jpg


Było:

t4iQP1u.jpg

MVGpOPB.jpg


Jest:

LAQN0JV.jpg

xQrkKLZ.jpg


W tylne półki wleciały dodatkowo tweetery L7. Temat audio zakończony.


Udało się też uruchomić manetki kierownicy. Zdjęcia nie mam,ale działają. Jakby ktoś chciał to dołożyć u siebie w E84 LCI ze skrzynią 8hp to poza kodowaniem trzeba przeciągnąć dwa przewody z niebieskiej kostki JBBF do kostki w puszce ze sterownikiem silnika:


Z pinu 22 JBBF kostka niebieska X14271 do 12 w kostce X6021

Z pinu 38 JBBF kostka niebieska X14271 do 11 w kostce X6021


Wielkie dzięki dla Tomka (Halfi) za pomoc z manetkami :cool2: :cool2: :cool2:


fpJzZNQ.jpg

eZYvOd4.jpg

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nieźle teraz możesz zaskoczyć innych kierowców patrząc na wykres z hamowni :mrgreen: Gratki!

Zmiany na same plusy, szczególnie końcówki wydechu.

Koniecznie na tył zainstaluj tylną lotkę. Doda trochę zadziorności autu.

Nie lubisz welurowych dywaników na lato, a te gumowe na zimę?

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problem z lotką jest taki, że jedyna słuszna to ac schnitzer, ale jej cena to jakiś kosmos. Replik nie widziałem. Reszta to badziew. Zamówiłem jedną z Chin i czekam już drugi miesiąc...

Mam ori welurowe. Może rzeczywiście wrzucę na lato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo podoba mi się Twoje auto, super modyfikacje :cool2: :mrgreen:

 

Podziękował ;)


Ok, lecimy z tematem.

Miałem lekkie bicie przy hamowaniu w przedziale 90-80km/h. Postanowiłem wymienić tarcze z przodu. Wpadły oryginały z ASO:

0EznDyS.jpg


Bicie zmalało,ale coś tam mi jeszcze nie grało,więc korzystając z przejazdu przez Warszawę skorzystałem z usługi przetoczenia tarcz na aucie ( w Warszawie 150 za oś, we Wrocławiu 400!!! :duh: :duh: :duh: )

waQRwEf.jpg

cRSC54r.jpg


Bicie zmalało :norty: ,ale dalej coś tam wyczuwałem, więc przy okazji serwisu olejowego postanowiłem wymienić niedawno założone tuleje wahacza Meyle HD na poliuretany ze Strongflexa. Dodatkowo wymienione zostały wahacze środkowe (lemforder) oraz klocki ( Brembo).

Kzia6zU.jpg

1b5rIyC.jpg

S7xOK5V.jpg

mBRAgm8.jpg

cHateXY.jpg

fi01kfR.jpg

xKFUdG7.jpg


Na koniec wpadły felgi z M4 styling 641m 255 35 19 et 27/29. Konkretne koło i konkretnie siadło,ale docelowo marzy mi się styling 513m, więc te zamierzam sprzedać.

zNaYoNm.jpg

7Z7ynTZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Na tych felgach ok, ale na tych 513 byłby sztos!

 

No byłby,ale są piekielnie drogie plus dodatkowo musiałbym mieć wszystkie 4 w rozmiarze 9J et29, czyli jak przody. A to to już w ogóle cud znaleźć,bo na ogół tyły są szersze. No nic....


Tymczasem takie tam, z myjni.... :8)


2FNuQCA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda bardzo fajnie na tych kołach, ja bym zostawił :)
No! Teraz jest petarda. Siadły pięknie. :8)

 

Dzięki! No siadły siadły. Fajne koło nie tylko do X1,ale jak się znajdzie chętny to wrócę do 18". Tymczasem postanowiłem wymienić przednią szybę. Kupiłem auto z wypiaskowaną mocno szybą firmy FUYAO czy jakoś tak. Okres oczekiwania na nową był spory (Chiny),więc zdecydowałem się na zieloną szybę Pilkingtona z paskiem u góry. Niestety do X1 nie robiono nigdy szyby solarnej,a taka byłaby idealna. W każdym razie ten Pilkington to odpowiednik szyby BMW z numerem 51312993182. Dodatkowo oczywiście ori uszczelka 51317307896 oraz nakładka 51317133291.

VHJUyPV.jpg

Cb1AfZo.jpg

k8s066K.jpg

ejpCY6a.jpg

atAywJp.jpg


Na tylną klapę wpadł znaczek X1 w czarnym macie. To tyle na dzisiaj.

LUV7gIJ.jpg

TQkOsdg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.