Skocz do zawartości

Problem z szybą E92


Veld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy istnieje jakiś sposób regulacji wysokości szyby po zamknięciu w e92?


Przy trochę większych prędkościach od strony pasażera słychać szum wiatru. Od strony kierowcy cisza.

W pierwszej chwili pomyślałem że uszczelka nadaje się do wymiany ale przyglądając się jednej i drugiej stronie auta zauważyłem że szyba kierowcy jest położona wyżej.

Jest to różnica minimalna rzędu 0,5mm może niewiele więcej, ale na uszczelnienie może mieć to już jakiś wpływ moim zdaniem. Wątpię aby opuściły się drzwi lub coś w tym stylu bo pomierzyłem mniej więcej szczeliny i wyglądają na takie same.

Wyglada to tak jakby szyba pasażera była po prostu położona niżej. Gdyż przy otwieraniu drzwi opuszcza się niżej niż lewa, a po podniesieniu nie dociska już tak dobrze jak szyba po stronie kierowcy.


Czy jest jakaś regulacja wysokości polozenia szyby. Na jej mechanizmie lub coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niczym się nie przejmuj tylko wykonaj procedurę resetu szyb. Wszystko powinno być po tym jak należy :cool2:

1. Hold down on the window switch until it fully opens, continue holding the switch for 10 seconds. Then release.

2. Pull up on the window switch until it fully closes, continue holding the switch for 10 seconds. Then release.

3. Repeat steps 1 & 2 until you hear a "clunk" sound. Your window have been successfully reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie przejmuj tylko wykonaj procedurę resetu szyb. Wszystko powinno być po tym jak należy :cool2:

1. Hold down on the window switch until it fully opens, continue holding the switch for 10 seconds. Then release.

2. Pull up on the window switch until it fully closes, continue holding the switch for 10 seconds. Then release.

3. Repeat steps 1 & 2 until you hear a "clunk" sound. Your window have been successfully reset.

 

Podepnę się do tematu, ostatnio po wymianie aku przestało mi to działać. Pytanie co zrobić jak ta procedura nie działa?


U mnie wygląda to tak:

1. wciskam raz w dół, szyba zjeżdża mi automatycznie w dół

2. wciskam ponownie obniżanie przed 10s, słychać charakterystyczne cyknięcie

3. wciskam i trzymam do góry, jak szyba dobije do góry puszczam

4. wciskam ponownie do góry przez 10s, słychać cyknięcie

5. szyba się blokuje :!: nie reaguje na obniżanie (przycisk w dół) przez bliżej nieokreślony czas, działa tylko do góry, słychać to cyknięcie

6. po jakimś czasie przycisk w dół już działa, automatyczne zamykanie wciąż nie działa :mad2:


Dodam, że otwieranie z kluczyka nie otwiera szyb przednich (kierowcy i pasażera), szyberdach i tylne szyby normalnie otwierają/zamykają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj to zrobić w aucie. Stycznik słychać na dole podnosząc ją nie słyszę aby się przełączał. Zresztą z tego co się orientuję to jest to właśnie robione w temacie automatycznego zamykania i otwierania. U mnie wszystko działa, problem polega jedynie na zbyt niskim położeniu szyby.


Czy rozbierał ktoś boczki w tych drzwiach? Jest tam jakaś regulacja wysokości na prowadnicy/mechanizmie?


Dodam że auto jest poliftowe.


Tematów o tym jak zakodować gdy nie chcą się automatycznie podnosic jest pełno. Mi chodzi o jej podniesienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źleeee... Wciskasz przycisk i nie puszczając trzymasz przez 10sek. A Ty niepotrzebnie puszczasz jak szyba zjeżdża.

Nie puszczam jak szyba zjeżdża, tylko jak już zjedzie do końca. Podany przez Ciebie sposob tez nie dziala, szyba sie blokuje po dwoch przejazdach dol gora :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.