Skocz do zawartości

Webasto kopci i nie grzeje.


Galeks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie w mojej f10 mam problem z webasto.


Nie używałem go około 2 tygodnie, dziś po włączeniu zaczęło strasznie kopcić w okolicach lewego przedniego koła i webasto po prostu nie grzeje. Słychać dzialanie pompki, wentylatory też się włączają.


Czy problemem może być świeca żarowa?

Czy lód mógł zasłonić dolot powietrza i przez to nie spala oleju i kopci?


Pytania mogą wydawać się banalne, ale jestem w Norwegii i chciałbym najpierw spróbować naprawy na własną rękę zanim zaprowadzę do tych pseudomechanikow, którzy albo wezmą za naprawę pół wartości samochodu, albo powiedzą, że trzeba wymienić całość, bo oni nie naprawiaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kopci to znaczy że wszystko działa ale... niema odpowiedniej temperatury by odpalić paliwo,lub palnik jest zużyty i zalewa komórę spalania. Czasem jeszcze się zdarza że się zapowietrza i nie może odpalić, ale z reguły wtedy nie dymi prawie bo brak mu paliwa, a tu widać paliwo jest podane bo dymi. Nie rozbierałem akurat dokładnie tego ogrzewania, więc się nie będę tu bardziej doktoryzował ale to bym sprawdził w pierwszej kolejności.

Ja się kiedyś rozpędziłem w suchym Eberze D2s i wymieniłem świece przy takich objawach, a okazało się że przyczyną był właśnie palnik, tyle że u mnie chciało zaskoczyć i mu się rzadko udawało, kopcenie było przy tym dość intensywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, z tym, że u mnie auto nie kopci, z kratek nawiewu skierowanych w stronę pasażera i kierowcy wcale nie leci powietrze, a z kratek skierowanych w przednią szybę leci zimne powietrze. Słychać działanie pompki podającej paliwo, a przy wydechu z webasto(tego w nadkolu) ulatniają się gorące spaliny. Co do błędów - zdarza się, że webasto się blokuje, raz był także komunikat o czujniku temperatury. Nie chce zakładać nowego tematu, może ktoś się tutaj wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lecą spaliny i ono chwilę pracuje normalnie, to znowu może pompa nie robić obiegu płynu i się przegrzewa gdyż jest brak odbioru ciepła. Trzeba by przestudiować schemat węży czy tylko pompka obiegu jest czy jakieś zawory, ale jak dmucha zimnym w aucie to tak by to wyglądało, bo gdyby wszystko hulało już po chwili w aucie byłoby czuć złamane cieplejsze powietrze.

Zobaczyć które węże idą w stronę kabiny i macać czy tam płynie coś ciepłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Rano zrobiło się zimno w mojej eFce bo nie mam webasto. Kupiłem na allegro webasto wymontowane z takiego modelu ze wszystkimi wężami i pompką (cały komplet). Mam prośbę do kolegów o pomoc, czyli opis jak je podłączyć do instalacji chłodzenia mojej F11 520d (jest trochę przewodów wodnych do wpięcia. Proszę o zdjęcia lub schematy podłączeń bo szukałem na necie i są tylko niejasne opisy , a niechciał bym rozbebeszać auta bez wiedzy jak podłączyć webasto. Jeśli chodzi o zmiany w oprogramowaniu, to mam od tego specjalistę i z tym nie powinno być problemu. Nie proszę o rady typu- jedź do serwisu. Po założeniu chętnie podziele się zdobytą wiedzą z innymi użytkownikami tego forum. Pozdrawiam. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rano zrobiło się zimno w mojej eFce bo nie mam webasto. Kupiłem na allegro webasto wymontowane z takiego modelu ze wszystkimi wężami i pompką (cały komplet). Mam prośbę do kolegów o pomoc, czyli opis jak je podłączyć do instalacji chłodzenia mojej F11 520d (jest trochę przewodów wodnych do wpięcia. Proszę o zdjęcia lub schematy podłączeń bo szukałem na necie i są tylko niejasne opisy , a niechciał bym rozbebeszać auta bez wiedzy jak podłączyć webasto. Jeśli chodzi o zmiany w oprogramowaniu, to mam od tego specjalistę i z tym nie powinno być problemu. Nie proszę o rady typu- jedź do serwisu. Po założeniu chętnie podziele się zdobytą wiedzą z innymi użytkownikami tego forum. Pozdrawiam. :roll:

Nie zakładałem jeszcze u siebie, ale obczajałem temat.

Poszukaj pdfa EBA_2239391 (Auxiliary Heater Retrofit Kit) tam jest napisane jak założyć webasto do F10, F11, F12, F13, F07, F06.

Czy masz cały komplet od dokładnie takiego samego silnika? jak zobaczysz w tej instrukcji każdy silnik wymaga innych węży (niektóre się powtarzają).

Pompy paliwa nie trzeba wymieniać, można przewiercić plastik i dołożyć rurkę do pobierania coś takiego: https://allegro.pl/oferta/ujecie-ssak-paliwa-webasto-eberspaher-planar-8809049153


Od strony elektrycznej wygląda to raczej prosto.

Od strony mechanicznej wygląda na trochę zabawy (pociągnięcie przewodu paliwowego+wymiana rurek od chłodzenia).

Jak będziesz zakładał to podziel się jak to wygląda od strony mechanicznej, najlepiej ze zdjęciami;)

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za podrzucenie namiaru na plik pdf EBA_2239391, lecz niestety szukanie go przypomina trochę walkę z wiatrakami. Może któryś z kolegów może ma ten plik i może go podesłać. Szukałem go w necie i nie udało mi się go namierzyć, ale z informacji które znalazłem to wynika, że to faktycznie opis montażu webasta w F11. Pozdrawiam. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.