Skocz do zawartości

Wyłączają się ringi w prawej lampie E90 LCi


sharinho

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zaczęły wariować mi diody led od kierunku w tylnej prawej lampie. Kilka dni temu auto wyłączyło prawą żarówkę H8 od tych tak zwanych ringów. Zresetowałem w ediabas tool32 i po odpaleniu auta pojechałem do sklepu i już żarówka znowu odłączona, pewnie przez jakiś skok napięcia. W środę w nocy próbowałem to ogarnąć i po 1,5 godziny gdzie od czasu do czasu zapalałem lampy na wyłączonym silniku padł akumulator. Miał na postoju 11,4V wszystko działało, nie wyświetlało błędu itd. ale nie chciał odpalić silnik. Dzisiaj wymieniłem akumulator na nowy Bosch AGM S5 95Ah 850A (w NCS Expert pokazywało że zakodowany jest AGM 90Ah), zrobiłem adaptację INPA, nie wiem czy to coś dało, pamiętam 5 lat temu jak wymieniałem poprzedni akumulator to jakiś koleś robił mi adaptację chyba BMW Coding Toolem to mówił, że może zapalać się światło we wnętrzu, przygasać, robić się jaśniej itd. że system będzie się uczył nowego akumulatora i faktycznie tak było. Teraz w INPA wyskakuje komunikat OKAY! i koniec, żadnych oznak. Natomiast nadal odłącza mi żarówkę H8 jak odpalę silnik po jakimś krótkim czasie. Moge zresetować i po chwili to samo, tylko na zapalonym silniku. Na zgaszonym lub na zapłonie jest OK. Nowy akumulator ma napięcie 12,4V jak odpalam spada do 10,65V potem jest 14,2V pod obciążeniem jak włączam radio, długie światła i ogrzewanie tylnej szyby robi się 12,75V po czym wraca do 14,3V. Zrobiłem adapację chodził na 14,45V przez 3minuty potem podrosło do 15,1V, pojechałem się przejechać dosłownie 3 minuty, wróciłem było stale około 14,4V. Akumulator 06/2020 kupiony na UCANDO jest OK, więc gdzie szukać problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już rozwiązałem problem chyba w piątek. Zamiast na początku zrobiłem to na końcu, mianowicie zamieniłem żarówki z prawej lampy do lewej i zaczęło odłączać tą drugą. Wczoraj wymieniłem obie H8 na Osram Cool Blue Intense i przyokazji HB4 w przeciwmgielnych na takie same i jest pozamiatane. Ta która powodowała to zwarcie miała na szkle dwie czarne plamy, takie wypalenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.