Skocz do zawartości

F10/F11 - Zanikajaca dioda led na manetce (dzwigni) biegów


cypreess

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie widzialem nigdzie watku przywitaj sie, wiec witam sie tutaj :D


Od kilku tygodni obserwuje w moim F11 (2015r) ze sportowa skrzynia biegow ze w manetce do wybierania biegow zanika podswietlenie dioda led ktora wskazuje jaki bieg jest wybrany.

Rano jak zapalam auto swieci sie "P". Potem czesto wykonuje najpierw manewr cofania, wtedy swieci sie dioda "R", a potem przy przelaczaniu na pozycje "D" podswietlenie znika i juz nie dziala do konca uruchomienia samochodu, niezaleznie jaka pozycje wybiore.


Czasami, taka sytuacja dzieje sie od razu (zaraz po przestawieniu na D), czasami dziala przez chwile (5-10min) od uruchomienia samochodu i podczas jazdy znika.


Dodam ze:

* nie ma to zadnego wplywu na prace skrzyni

* na desce rozdzielczej prawidlowo pokazywany jest stan wybranej pozycji skrzyni biegow.


Rozmawialem z jednym serwisem, mowili ze juz kilka takich przypadkow widzieli i tylko wymiana manetki, co jest bez sensu kosztowo oczywiscie.


Ktos tez tak mial? Ktos wie jaka jest przyczyna? Czy jest cos co mozna tanio naprawic jakas wymiana czujnika czy diody, zmiast wymiana calego komponentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z doborem diod żeby wyglądało jak w oryginale. U mnie po wymianie święcą trochę zbyt intensywnie, tak że w nocy trochę przeszkadza i kolor jest zbyt intensywny. Włożyłem takie jak poniżej, zatem powinny być trochę słabsze:

LED;SMD;3528,PLCC4;zielony;750÷1120mcd;3,5x2,8x1,9mm;120°Producent: OPTOSUPPLY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem pod ręką czerwoną z innego modułu. Wlutowałem ją w miejsce diody od SPORT, a tamtą wlutowałem w miejsce uszkodzonej. Wygląda to nie najgorzej, a ze sportu nie korzysta klient cały czas i mu to nie przeszkadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat.


Mam ten sam problem co założyciel posta, niestety po przelutowaniu diody odpowiedzialnej za podświetlenie biegu "D" nic się nie zmieniło. Nadal gdy przełączę na D, to znika podświetlenie wszystkich biegów aż do ponownego odpalenia auta.

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odkopię trochę temat.


Mam ten sam problem co założyciel posta, niestety po przelutowaniu diody odpowiedzialnej za podświetlenie biegu "D" nic się nie zmieniło. Nadal gdy przełączę na D, to znika podświetlenie wszystkich biegów aż do ponownego odpalenia auta.

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania?


Pozdrawiam

A jesteś pewny, że dioda została wlutowana prawidłowo? Dioda ma swoją polaryzację, da się pomylić i wlutować ją odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.