Skocz do zawartości

Bmw e39 zmiana soczewki na evox


lopatek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem zregenerować samemu lampy, duzo sie naczytałem ze pasuje elegancko soczewka evox https://allegro.pl/oferta/soczewka-evox-r-bi-xenon-e55-do-bmw-e39-audi-a6-7673375384?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe+-+O%C5%9Bwietlenie&gclid=Cj0KCQiA6Or_BRC_ARIsAPzuer-y-IA6YrQzQoJqJerThZ8RjWu1XG9BePAf0ZU0q1DpmRHe82Sh8fAaAvIREALw_wcB

Mam pare pytań na ktore nigdzie nie znalazłem odpowiedzi... aktualnie mam lampy polift xenon d2s i chce wsadzić te soczewke i takie pytania

1. Jaka żarówke powinno sie zamocowac do tej soczewki? D2S pasuje?

2. Po włożeniu soczewki gdzie dokladnie bardzo dokladnie podpiąc te dwa przewody od przesłony? inni pisali ze pod swiatła długie ale gdzie dokładnie bo robie to pierwszy raz :P

3. Czy później swiatła długie podpinam wtyczke normalnie ?

4. Orginalna przetwornica da rade? czy zmieniać na inna?

A jeszcze pro przetwornicy.. moje przetwornice maja nad palane w srodku wtyczki i czy da sie wymienic sam przewód od przetwornicy bo takie widzialem na allegro ?



Z góry dziękuje za pomoc i rozwiane wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. D2S pasuje

2. Wepnij się w masę i plus od długich, polaryzacja nie ma znaczenia. No chyba że masz ustawione DRL to musisz przez przekaźnik bo inaczej przesłona dostanie po dupie.

3. Normalnie

4. Da radę


Ogólnie w temacie który kolega wyżej podlinkował mają rację że na oryginalnych szpilkach Evox-r 2.0 będzie odstawać ale przesadzają z ilością pracy żeby to ogarnąć. Ja kupiłem pręt m4, podkładki i nakrętki, pociąłem na długość oryginalnych szpilek, i wkręciłem w miejsce starych. Mimo że gwint jest inny to ładnie się trzymały, dodatkowo trochę kleju i nic ich nie ruszy. A potem nakrętkami regulujesz położenie soczewki co do milimetra. To ważne bo inaczej drogowe będą przestawione w stosunku do mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze
...na oryginalnych szpilkach Evox-r 2.0 będzie odstawać... potem nakrętkami regulujesz położenie soczewki co do milimetra. To ważne bo inaczej drogowe będą przestawione w stosunku do mijania.

 

Czyli osadziłeś projektor tak, żeby oprawka soczewki przylegała na styk do tej plastikowej osłony ? Właśnie jestem w trakcie zakładania Evox'ów i się zastanawiam czy pozostawić szparę czy zrobić na lico :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


ja się wypowiadałem w podlinkowanym temacie, więc odpowiadając na Twoje pytanie, lepiej zrób tak, by przylegała/ miała 1-2mm luzu ;) Dużo lepiej to wygląda, IMO jak zrobisz z taką wielką szparą to soczewki znikną jak dojdzie klosz.


Troszkę roboty ze śrubami ale efekt dużo lepszy ;) a światełka mega, świecą lepiej niż wiele nowoczesnych aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nagwintuję oryginalne szpilki głębiej i soczewka siądzie na przysłonę, to nie problem. Tylko, że ja myślałem na początku, że na tych śrubach jest jakaś regulacja ustawienia, bo tam są takie czerwone elastyczne gumki, ale jak to ma być na lico to wszystko jasne.


Jeszcze tylko osłona przeciw kurzowa mi nie pasuje, bo mocowanie żarówki jest większej średnicy. Na siłę naciągnąć czy dopasowałeś jakąś inną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jeden silniczek mam okej wszystko chodzi ale drugi nie działa , automatycznie nie poziomuje, po rozebraniu jest jakby hmm wylany nie wiem jak to ujać jest cały bialy po prostu ten silniczek i szukam jakis dwoch nowych własnie zeby włożyć odrazu sprawne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.