Skocz do zawartości

E90 - problem ze skrzynią automatyczną / polecany warsztat


Bartłomiej 98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planowałem wymienić sobie olej w skrzyni automatycznej ZF6HP26. Zakupiłem zestaw ale zauważyłem, że obroty delikatnie falują. Są to minimalne wahania 1400-1500 rpm tylko na 6 biegu przy ~100km/h. Konwerter? Jest możliwość go jakoś zdiagnozować? A może to coś wina silnika, egr albo coś? Ewentualnie prosiłbym o polecenie serwisu skrzyń na mazowszu, gdzie uczciwie zdiagnozują czy konwerter wymaga regeneracji. Mam w okolicy mechanika ale powiedział mi, że samego konwertera nie regeneruje tylko od razu całą skrzynię bo problem wkrótce powróci. Czy to prawda? Powiedział, że może to zrobić ale nie daje żadnej gwarancji. Skrzynia chodzi bardzo dobrze, jest tylko takie na prawdę minimalne szarpnięcie jak przepina z 2 na 3. W niczym mi to nie przeszkadza. Falowanie trochę drażni ale też nie ma tragedii. Tylko po prostu nie chcę dobić skrzyni do końca. Jeśli miałbym teraz robić remont za kilka tysięcy to wolę tylko zmienić olej i jeździć aż się rozsypie bo nie będę remontował sprawnej skrzyni.


Rozważam ten warsztat: Regeneracja sprzęgieł hydrokinetycznych naprawa automatycznych skrzyń biegów

Płocka 11, 06-400 Pęchcin

509 917 355

https://maps.app.goo.gl/b9EuTpKtLr8XHKWB7

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter. Nie wiem po co ktos naciaga na remont calej skrzyni?

No gościu mówi że to zaraz powróci i że może zrobić sam konwerter ale nie daje gwarancji i że jak coś to jedynie remont całej skrzyni.

Dzwoniłem też do serwisu, który wyżej wstawiłem. Gość wydawał się w porządku. Mówił, że jakoś mi to zdiagnozują i jak będzie trzeba to przeprowadza regenerację, zaleją świeży olej i zrobi jakiś twardy reset skrzyni (ja robiłem sam adaptację inpa i z tego co wiem trzeba przez ok 100km jeździć spokojnie żeby skrzynia nie nauczyła się ostrej jazdy i nie przeciągała później na biegach). Pan z warsztatu powiedzial, że po tym resecie wsiadam i normlanie jeżdżę. Dają też rok gwarancji. Myślę, że zaryzykuję i zrobię to u nich. A wracając do poprzedniego "mechanika" to podejrzewam, że nie potrafi dobrze wykonać regeneracji (bo czytałem, że ludziom padają chwilę po regeneracji te konwertery czasami jak jest słabo zrobiona) i dlatego tak mówił choć nie wiem co miałby pomoc remont całej skrzyni. Może liczył, że zgodzę się na opcję regenracji samego konwertera ale bez gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Falowanie obrotow to zawsze konwerter. Nigdy nie mialem zadnych reklamacji po wymianie na regenerowany. Nigdy tez, nie dotykalem sie skrzyni, ktora daje zupelnie inne objawy uszkodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.