Skocz do zawartości

Światła pozycyjne tylne


k_rzych

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Mi nie świeciło dłuższy czas. Okazało się, że w jednej lamie jest tak upalony styk z wtyczki masy, że przy próbie sprawdzenia odpadł i konieczne bylo drutowanie wtyczka-masa lampy. W drugiej natomiast upalił się styk żarówki w oprawce. Oprawki z alledrogo to słaby pomysł, niby pasują ale nie przewodzą prądu ponieważ są nie do końca dopasowane natomiast świetnie z nich pasują miedziane styki na wymianę do starej oprawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy patent na slabe styki to pokrycie grubą warstwa cyny metalowych blaszek w oprawce. naprawdę dużo pomaga.

Natomiast jeżeli jest popalona płytka stykowa w lampie, to trzeba załatać to jakoś np. napawać cyną itp.


U siebie wszystkie oprawki zacynowałem i spokój od 5 lat


YK5lT3J.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie w wersji poliftowej to z tyłu jest tylko jedno światło pozycyjne czy dwa z góry i dołu. Po po rozebraniu lampy wygląda to tak. Ta dolna żarówka jest pojedyńcza ma tylko jeden żarnik i jak widać jest tam tylko masa i sygnał z stopu. nCzy wersji po lifcie są tylko jedne światła postojowe czy powinny być dwa z góry i dołu?

BJfS1kKWm2O5616iiBrsG6e3ULRl4vog0l8clO8xrjdb6_Rc8RX8lCl61Co-YA4PeawrG0tOR2Uy_HNF__AsGSWY6rBgAG_HoRurUbQUh_FbTlVf69GSu4wmRybr8fz0aBvtso0lx5tcSZKhVBFwlUFlZoX4Ak36SgzQUTkF4pEaIuzttu13aGpVgORXQa5gPz-yIVU58giKnarvU25ja4uEZ8joGh5N2zcUzRM4HyLTJOkfH7d_Xg5yLIrNdjKtyaqMT-RjtZuFkdc5nkHmO3_VJu7978BvFYmFt_WAVdJE1GqbvyNYn3Ys8FNY_8aVBaG19qQpcVwXx8uRpVUuSuu4MGhcCnArjvsmq1Dg23X6TY8SPjTYeXD33KdbtYp8Z2I4oPRE8Os142j9u-OQnm33D_nnifPh03H4nlp67wGLsNTmCdsVoUQVITCSNb2DA5rOCGjmCP2iYcVi6gqbNTaSxRc9-uis1wRefvzqYjsABonmr321h1SiCqYMG_mrFux-s4kdzGe-pDvTjin_9fcczzsDKxsx5xS58KHppJKwVpGXCnUbp32zKFcWg6GnC7jjYK_j1m7USJwqz5kh39Tl5SzJ0dzASx6VtNcC5CCMuLDZ-eJJJfAz6iNJ8ktpXZQ1dwmP92Kgv8sU2YKBFMdrvo-b8Q1AKqcTcoRwpdRsb-Jjugpa-gwXIiwpgA=w433-h937-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej dolna jest stopem i mi świeci górna a dolna nie chce dopiero jak wcisnę stop. a lampie lewej do dolne żarówki prowadzi tylko jeden kabel w kostce a w drugiej pod ten sami pin idą dwa kable sygnałowe.


Wymieniłem wszystkie żarówki przeczyściłem wszystkie styki a nadal mi nie świecą dolne postojowe te co są razem z stopem. Miał może ktoś podobny problem i podpowie jak to rozwiązać? Nadmieniam że światła nie świecą się z prawej jak i z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatła pozycyjne są sterowane przez PWM, czyli sygnał o różnym stopniu wypełnienia. I zajmuje się tym moduł LCM.

Dolna żarówka świeci jako stop lub pozycyjna. Gdy wciskamy hamulec, to podawane jest bezpośrdnio 12V na żarówkę, pomijając PWM i świeci pełną mocą.

Jeżeli działa Ci stop, a nie świeci jako pozycyjna to:

- masz uwalony LCM

- albo ktoś może to przeprogramował (o ile to możliwe - niech ktoś ogarnięny w NCS/inpa się wypowie)


BTW śrokowa zarówka P21/5W świaci jako pozycyjna i postojówka - czyli jak zostawiamy auto zamkniete z kierunkowskazem w lewo lub prawo. Nie obciąża to wtedy mudulu LCM bo 5W nie wymaga sterowania.


BTW2 to przez PWM są właśnie problemy ze stosowanie LED jako pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.