Skocz do zawartości

E70 40d zepsute domykanie drzwi


Jumpman23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Raz za szybko wychodziłem z auta i został pi pas z ta klamra między drzwiami a ramą. Załączylo się domykanie drzwi i słyszałem takie nie zdrowe stuknięcie. Teraz przy zamykaniu drzwi słychać jak załącza się jakis silniczek ale nie dociąga drzwi. Ktoś przerabiał temat ? Konieczny jest nowy zamek? Może to można jakoś naprawić i czy to domykanie drzwi to osobna sprawa jak zamek ? Jakie koszta mniej więcej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najprawdopodobniej urwana linka (najczęstsza usterka), musisz zdjąć boczek i zobaczyć co się dzieje od środka w trakcie zamykania .

W każdych drzwiach jest inny silnik i zamek .

Na Allegro jest sporo zamków z silnikami lub samych silników

Zobacz ofertę: Dociąg drzwi BMW X5 E70 LIFT 4154309300 https://allegro.pl/oferta/dociag-drzwi-bmw-x5-e70-lift-4154309300-9121260975?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem już przepatrzec ceny tych zamków nowych ale już widzę jakcto pięknie będzie wymienić samemu. Dłubałem kiedyś przy zamku w a4 b6 to mam dość po prostu. Wkurzyłem się trochę bo to przez takie nie dopatrzenia teraz będzie prwnie wydatek rzędu 500-600zl. Może w poniedziałek spróbuje zdemontować ten bok tylko nie znam zasady działania tego dociagania drzwi. Ten regiel się domyka jakoś przy otwartych drzwiach kiedy wciskam manualnie ten dzyndzel. Pewnie tam jest jakiś silniczek i jakias linka od niego, która steruje tym zamkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prosta zasada

Zamek ma czujnik który reaguje jak rygiel jest około centymetr przed zamknięciem i wysyła sygnał do silnika .

Zdejmiesz boczek będziesz widział co jest uszkodzone .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ściągałem ten bok wykręciłem zamek i ten mechanizm od domykania (takie coś na dole drzwi, domyślam się, ze to to). Do tego mechanizmu są wpięte 2 wiązki kabli, i połączony jest chyba linka jakaś do zamka. Ciemno się już robiło a nie mam garażu i zaczynałem to składać spowrotem. Mechanizm się zalancza kiedy domykam drzwi, cały czas go słychać ale nic się nie dzieje. Nie bardzo wiem jak ii gdzie jest ten czujnik. To jest jakieś zbliżeniowe czy dopiero musi się coś przestawić kiedy to się załączy ? Wtedy kiedy wpad mi ten pas ewidentnie było słychać jakieś stuknięcie. Taki grubawy kabelek który widziałem od zamka do mechanizmu to pewnie wlasnie ta linka ale ona jest połączona nanodcinku może z 4cm, nie mam pojęcia jak ja odpiąć. Wydaje mi się, ze albo ona jest urwana w mechanizmie albo gdzieś w zamku l. To i to jest zabudowane plastikiem. Niewiem czy mam na to głowę. Lepiej z tym iść na serwis ? Ile mogą policzyć za takie coś na serwisie ? Czy lepiej do jakiegoś akrobaty znajomego podejść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem to znów milem na stole mechanizm z zamkiem. Próbowałem rozkręcić ten mechanizm ale mimo wykręceniu paru śrubek on jest zlepiony ta obudowa i nic z tego. Miałem nadzieje, ze się tam dokopie do czegoś, może zwyczajnie coś przeskoczyło ale nie da rady w mire bezinwazyjnie to rozkręcić. W serwisie krzyknęli 1800 za sam zamek z mechanizmem, nowy oryginał. Przepatrzylem internet i zamówiłem jakiś nowy ale zamiennik mechanizm z zamkiem za 450 i w między czasie znalazłem na Allegro lewy przód sam mechanizm( praktycznie Kię dostępny akurat lewy przód). Za ten z demontażu sam mechanizm gość powiedział 350zl. Przyjdzie zobaczymy. Jedno z dwóch odeśle. Podpiąłem ten mechanizm z zamkiem przy rozkreconych drzwiach i coś się zalancza w mechanizmie ale nie ciągnie za linke wiec pewnie to jest tylko zepsute
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.