Skocz do zawartości

Turbina padła w nowym 318i (2018 r.)


Maestroo

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO wymienili turbosprezarke na nowa (good will). Byl problem z zaworem upustu spalin. Po wymianie zauwazylem trzy rzeczy.

Po pierwsze, po wymianie, auto zrobilo sie mniej dynamiczne. Zbiera sie powoli, po wcisnieciu pedalu gazu. Potrzebuje kilku sekund zeby przyspieszyc.

Po drugie - wskazowka zuzycia paliwa "wariuje" tzn nawet przy delikatnym dodaniu gazu, wskazowka skacze do 20 litrow i tam utrzymuje sie przez kilka sekund. Wczesniej dochodzila do 20, ale odbijala sie i spadala szybko ponizej. Teraz nawet gdy nie dodaje gazu, zaraz po odpaleniu auta (zimny silnik), przy delikatnym ruszaniu, nie dodajac gazu, wskazowka pędzi do 20 i tam zastyga przez 5-6 sekund.. Tutaj link

tutaj

Po trzecie - wydaje mi sie, ze turbina glosniej pracuje niz ta stara. W ASO powiedzieli, ze na nowo "programowali" auto, bo tak sie robi przy wymianie na nowa turbine, i prawdopodobnie po przedprogramowaniu, auto inaczej sie zachowuje. Dla mnie komfort jazdy jest gorszy, wydaje sie ze auto utracilo moc. Jest to odczucie subiektywne, ale przeciez jezdzilem ponad 2 lata, wiec wiem jak bylo przedtem.

Przed wymiana robilem zdjecia tej nowej turbiny, wraz z numerem, nie sadze wiec ze ASO cos kombinowalo, chyba ze ta nowa jest uszkodzona, ale jak to sprawdzic? Teraz wiem,ze nalezalo naprawic zawor, a nie wymieniac cala turbine.

Prosze o pomoc, gdzie moze byc problem. Jestem laikiem w tych sprawach. Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi. Jesli ktos mial podobny problem, mozemy porozmawiac na priv, zeby nie zasmiecac forum . Marcin

Edytowane przez Maestroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pojade. Dzis jeszcze dzwonilem do kilku ASO w Wawie i powiedzieli ze przy wymianie turbiny nie robi sie zmiany softu. Nie mam pojecia dlaczego to zrobili w moim przypadku. Brak mocy to jedno, ale zachowanie tej wskazowki od spalania jest tez inne niz przed wymiana turbiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rzeczy ktore zauwazylem to troche glosniejsza praca turbiny niz wczesniej (dzwiek cos jak warkot) oraz swist przy wkrecaniu na obroty miedzy 2-3 tys. Spalanie na razie lekko powyzej tego co bylo, ale to nie jest miarodajna obserwacja, bo za krotki czas. Dlaczego mam nie patrzec na wskazowke zuzycia, skoro zachowuje sie zupelnie inaczej niz wczesniej, i nie znam powodu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po podlaczeniu do komputera u kolegi wyskoczyl blad: "błędne ciśnienie doładowania przed przepustnicą". Wydaje mi sie, ze jest to zwiazane z wadą tej nowej turbiny. Czy ktos mial moze podobny blad i co on konkretnie oznacza? z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dobrej woli dostaje się właśnie takie turbiny jak ta twoja.

Jedyne co do głowy mi przychodzi to jechać do innego aso z ta usterka.

Słyszałem o awariach tych turbin w Emiratach arabskich ale już w Australii były bezawaryjne.

W tym modelu najczęściej psuje się pompa wody,tłoki lub turbina są to jednak skrajne przypadki.

Za dwie z nich odpowiada niewłaściwy olej który do 2019 zalewało aso i sportowy styl kierowcy.

Awarie pompy wody nie występują w Europie.

Turbina continental miała zmieniany soft po pierwszych dwóch latach produkcji ale twój rocznik auta był już po modernizacji.

Spróbuj zagrzać auto na postoju do temperatury roboczej i zobacz czy wtedy jest różnica w dynamice podczas jazdy?

Które aso przeprowadziło ta naprawę ?

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Turbina wymieniana byla w Premium Arenie. Bylem w innym Aso. Konsultowalem dynamike. Nie potrafili ocenić czy jest slabsza. Raczej nie przyczepili sie do tego. Jesli chodzi o to przyklejanie sie wskazowki spalania do 20 to podobno jest to standard. Jestem umowiony na ponowna diagnostyke w PA ale az sie boje tam jechac, zeby przy okazji nie popsuli czegoś innego. Jesli chodzi o moj styl kazdy to raczej erycki niz sportowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum był już taki przypadek ze ktoś dostał wymieniony silnik w ramach dobrej woli bmw i po wymianie auto straciło dynamikę.

Ciężko mi się odnieść jednak do twojego przypadku bo bardzo rzadko na forum trafiają auta uszkodzone z tym silnikiem.

Pamietam tylko ze problem z tlokami dotyczy początku produkcji modelu a z turbinami końca produkcji gdy wtedy w połowie 2018 zainstalowano filtr gpf?

Sa to jednak awarie sporadyczne.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale czytałem o pęknięciu korpusu turbiny z tego rocznika.

W tis bmw pisza ze po numerze pojazdu można sprawdzić czy auto ma gpf oraz po jakimś kablu przy katalizatorze.

Silnik potem wycofano z tego modelu ale wciąż jest w produkcji w innych po modernizacji.

W Europie nie zrobił kariery jednak na całym świecie jest dość popularny ze względu na normy emisji spalin.

Spełnia euro 6 a to kluczowe w strefach zielonych zwanych tez ekologicznymi.

Może dostać nowa młodość gdy stacje SKP zaczną na poważnie badać spaliny w pl wiec bym go nie skreślał jeszcze.

W teorii to już od 2 lat powinny być w 14 największych miastach strefy zielone jednak jak to na prowincji ich nadal nie ma plus strefa congestion charge w Warszawie na wzór tej londyńskiej.

Podejrzewam ze będzie takie prawo dot.emisji spalin ze tylko auta klasy euro 6,elektryczne i zasilane wodorem będą mogły poruszać się po centrach miast.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.