Skocz do zawartości

Nawigacja BMW z RTTI vs Nawigacja Google (Android Auto)


matwrc

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem G31 i trochę poczekam. Tak, wiem że po lifcie już jest AA.

Czy ktoś próbował porównać działanie obu systemów? Mówią, że BMW robi to dużo lepiej niż np. Audi. Aktualnie jeżdżę A6 C7 i nawigacja Google nie daje szans tej fabrycznej audi.

Jak z aktualnością dróg? Czy RTTI faktycznie działa? Czy info o korkach jest precyzyjne skoro BMW ma te dane od TomToma, który nie jest w każdy aucie?

Dodam, że nawigacja Google ma dla mnie wszystko: wskazuje najszybszą trasę, na bieżąco ją uaktualnia i sugeruje objazdy, wyszukuje na trasie stacje, kawiarnie, restauracje i wszystko inne. Szczerze, trudno mi wymienić jakąś wadę.

Proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rtti w BMW jest ok, mapy google czasem za bardzo chcą skrócić trasę przez co oszczędność 1 minuty przypłacimy jadą po bezdrożach. Od paru miesięcy jeżdżę już tylko na mapach BMW , wcześniej jeszcze sprawdzałem z Google ale teraz już nie ma sensu. Baza POI jest duża, w miarę łatwo można wszystko znaleźć. Ogólnie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w godzinach szczytu google pokazuje pół miasta na czerwono i i tak nic to nie daje. Ja też uważam, że RTTI w bmw daje radę. Owszem nie ma takiego pokrycia w ilości tras jak google, ale serio algorytmy google są takie, że niewiele to daje.

Jak masz android auto albo apple car play to możesz korzystać z bmw albo google - co kto woli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę głównie na nawi BMW, RTTI jest OK, jedynie, co mi przeszkadza, to fakt, że pomimo regularnych aktualizacji, nawi nie jest na bieżąco z nowo otwartmi odcinkami dróg, zawsze widzę, że jest spóźnione. Zwyczajnie czasem trzeba wspomóc się telefonem ;)

Bardzo fajna funkcja z aplikacji BMW Connected - "cele podróży" - wbijasz dany cel z tej aplikacji (szuka jak w Google np. po firmie czy instytucji), wysyłasz do samochodu i po wejściu do auta i 2 kliknięciach jedziesz prosto do celu. Super sprawa - wyjeżdżasz w nocy, wieczorem w łóżeczku wbijasz pierwszy cel podróży i wysyłasz do auta. W samochodzie chyba nie da się ustawić celu np. Urząd Miasta Kozia Wólka, tylko trzeba wpisywać adres. Piszę o tym, bo nie każdy użytkownik jest świadomy tej użytecznej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie wiem ;)

chyba kiedyś przy pierwszym parowaniu telefonu pytał się o dostęp do książki telefonicznej a potem do kalendarza.

przy parowaniu z drugim i trzecim BMW się już nie pytał (nie pamiętam) ale auta mam w bmw connected app...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mając Carplay czy AA jest jeszcze lepiej - wystarczy nacisnąć przycisk mikrofonu i powiedzieć Siri czy asystentowi google, gdzie chcesz jechać, nawet bez podawania adresu, np. najbliższa komenda policji i już navi prowadzi do celu. Oczywiście, opcja z wysyłaniem do auta adresu tez jest przydatna, gdy się nie ma Carplay czy AA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.