Skocz do zawartości

Płyn do wspomagania kierownicy


adi102

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
Odnowię temat. Czy udało się zdiagnozować przyczyne komunikatu? To samo auto 530e i jest ten sam komunikat "ograniczone działanie wspomagania kierownicy" pojawia się po przejechaniu kilku set metrów nawet mniej. Przy ponownym uruchomieniu błedu niema do chwili przejechania kawałka drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstym powodyrem błędu układu kierowniczego jest słaby czy umierający akumulator. I to mimo, że np. auto w miarę sprawnie zapala. Spotkałem się z tym już kilkukrotnie.

Proponuję zatem sprawdzenie na początku stanu akumulatora i oczywiście odczyt błędów ze sterownika, aby przyjąć właściwą strategię późniejszego działania.

Czasem bywa uszkodzona wiązka... ale zasadniczo zacząłbym od aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, podepnę się pod temat, mam ten sam problem :(


Pacjent to G31 530xD 2019.

od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat "Ograniczone działanie wspomagania kierowcy", który obejmuje poniższe systemy:

- Ostrzeżenie przed zmianą pasa ruchu

- Ostrzeżenie przed opuszczeniem pasa ruchu

- Ostrzeżenie przed kolizją boczną

Powyższy komunikat pojawia się nie od razu po uruchomieniu auta, tylko po przejechaniu jakiegoś dystansu, zazwyczaj jednak jest to niedługi okres od ruszenia.

Dodatkowo pojawia się też komunikat "Ostrzeżenie przed ruchem poprzecznym" - tu zauważyłem, że najczęściej się to pojawia podczas parkowania jak zaczynają działać czujniki.


Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Jest ktoś w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.