Skocz do zawartości

E61 545i opony 235/50/17


Michał257

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę okazyjnie kupić nowe opony w rozmiarze 235/50/17. Jest to ciut więcej od deklarowanych wartości i moje pytanie brzmi: czy na pewno wszystko będzie OK i nie będzie obcierało? Teraz mam założone zgodnie ze sztuką czyli 225/50/17. Felgi styling 116, zawieszenie trochę niższe czyli sportowe S226. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica srednic to bedzie 10mm wiec spokojnie mozesz zakladac :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Założyć to i możesz opony w rozmiarze od skody octavii, ale to nie jest rozmiar homologowany.

Auto inaczej się prowadzi, będzie problem jak przyjdzie rzeczoznawca po stłuczce. Nie po to 100 inżynierów coś liczy i bierze za to pieniądze w BMW, żebyś teraz „usprawniał" inżynierie po swojemu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć to i możesz opony w rozmiarze od skody octavii, ale to nie jest rozmiar homologowany.

Auto inaczej się prowadzi, będzie problem jak przyjdzie rzeczoznawca po stłuczce. Nie po to 100 inżynierów coś liczy i bierze za to pieniądze w BMW, żebyś teraz „usprawniał" inżynierie po swojemu :cool2:

ZAWSZE mam w BMW rozmiar homologowany i nigdy nie próbuję na siłę poprawić fabryki. Po prostu te opony same wpadły mi w ręce, dlatego zacząłem mocno zastanawiać się nad ich zakupem. Idąc do sklepu wiadomo, że kupiłbym rozmiar zgodny z tabliczką :cool2: Auto na felgach tej szerokości i nieco szerszej gumie może już nie być tak doskonale stabilne i przyklejone na zakrętach jak E61. Tego się tylko obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.