Skocz do zawartości

Kłopoty z silnikiem


tecku

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie witam wszystkich Was i sorry, ze od razu z problemem wyskakuje ale sprawa jest pilna a ja juz nie wiem co mam robic. E30- tki podobają mi sie od zawsze a teraz kiedy juz soibe taka kupiłem mam same problemy. Zanim powiem o co chodzi dodam, ze uzylem opcji szukaj jednak u mnie w aucie sytuacja jest troche bardziej skomplikowana niz w tematach ktore przegladałem.

Wiec mam w aucie silnik m10 wyprodukowany przed 87r. Gdy przekrecam kluczyk w stacyjce z tyłu auta słychac dzwiek jakiegos silniczka czy cos. Słychac go tez czasami jak wlaczam swiatła długie i jak zapalam silnik. Było tez i tak, ze pracował on gdy silnik był właczony. Co do kontrolek to swieca sie te kwadraciki, inspection, zegarek, i taka czerwona (kółeczko otoczone kwadratami). Co oznacza ta ostatnia? Ponadto praca silnika pozostawia wiele do zyczenia. Silnik dławi sie, przerywa i brakuja mu mocy a gdy jest zimny to gasnie. Poza tym jest przedmuch i w kabinie słychac tak jakby był przed nogami pasazera.

Chcialbym zebyscie w razie mozliwosci zdiagnozowali problemy i jesli sie orientujecie ocenili ile bedzie kosztowac naprawa. Przede wszystkim czy warto bawic sie w ten egzemplarz czy moze tez sie go pozbyc.

Za wszystkie odpowiedzie z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten odgłos z tyłu to pompa paliwa normalka jeźdźisz w gazie? jak tak to miałeś kiedys mało zupki w baku i się przytarła pompka pracuje jak masz już włonczony kluczyk na jałowy zapłon i cały czas się ch łódzi paliwkiem oczywiście troche go tam musi być

Co do kontrolek niewiem ale poczytam to dam ci znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znam te "przedmuchy", bo też tak miałem, efekty jak przy sporej dziurze w podłodze :mrgreen:

Przy dźwigni zmiany biegów jest guma, z pewnością masz ją pękniętą, zdemontuj mieszek i sprawdź jak ona wygląda.

 

Opisy kontrolek znajdziesz na forum, w opcji szukaj wpisz inspection

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.