Skocz do zawartości

M340i i felga 18 cali


lukaszz111

Rekomendowane odpowiedzi

Od 9 miesięcy użytkuje M340i.

Samochód w standardzie ma felgi 18 calowe. Zamówiłem auto z felgami 19 cali. Kiedy odebrałem samochód (koniec lutego 2020) auto było na felgach letnich. Później dokupiłem felgi zimowe (kwiecień 2020). Wówczas nie było w zasadzie opcji wyboru ponieważ dostępna była jedynie jedna felga (18 cali). Co prawda w konfiguratorze dostępne były dwie felgi 17 cali, to jednak nie można było ich zamontować do M34Oi z uwagi na rozmiar tarcz hamulcowych i zacisków). Jakiś czas temu pojawiła się opcja z felgami 19 cali.


Kilka dni temu w trakcie jazdy auto zaczęło wydawać dziwne odgłosy z okolic prawego przedniego koła. Na początku ciche, ale po kilku kilometrach było już bardzo głośno. Sam dźwięk przypominał odgłos pociągu hamującego przy wjeżdżaniu na stację (był też równie głośny). Dźwięk pojawiał się tylko w trakcie jazdy. Ostatecznie auto na lawecie pojechało do ASO, gdzie okazało się, że pomiędzy zaciskiem a felgą zaklinował się mały kamień. Odległość między zaciskiem a felgą (przy feldze 18 cali) jest bardzo mała. Przy feldze 19 cali nie byłoby problemu, ale felga 18 cali dla M340i jest na styk.


Przy konfigurowaniu samochodu (niezależnie od modelu) warto więc sprawdzić ile jest miejsca między zaciskami a felgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dlatego mam zimówki założone na felgi 19'', na których auto wyjechało z fabryki :) Ktoś kiedyś opisywał błędy w działaniu kontroli trakcji na zimowych 19'', bo niby komputer nie dopuszczał takiej wielkości kół na zimę, ale po aktualizacjach sprawa zniknęła. Więc warto pomyśleć o 19'' na zimę, szczególnie jak ktoś ma pakiet M Technology.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tez smigam zima na 19 i nie mam zadnych problemow, minus taki ze moje opony nie maja homologacji bmw

 

Odświeżę trochę temat.


Zamówiłem samochód M340i, pewnie około lutego/marca 2021 będzie do odbioru. Sprzedający od razu mnie zapytał co z zimówkami.

Lekko stwierdziłem, że jakieś tam 19' kupię we własnym zakresie - i tutaj od razu riposta, że nie znajdę takich na rynku 19' z gwiazdką, co za tym idzie jak coś się stanie z xdrive to gwarant może odrzucić wadę bo były stosowane nie homologowane opony.


lukaszz111

Piszę, że zablokował mu się kamień w 18 a tylko takie mają dostępne zimowe koła z homologacją i teraz pytanie co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy :mrgreen:


Kwestia złotówek, same opony 19' to mniejszy koszt niż całe koła 18'.


Ale cena nie jest znacząca i raczej kupię te 18 u dealera koła z oponami po rabacie to około 8500, a same opony 19' bez homologacji wyjadą pewnie ponad 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu dostępne są 19 zimowe


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html

 

tez smigam zima na 19 i nie mam zadnych problemow, minus taki ze moje opony nie maja homologacji bmw

 

Odświeżę trochę temat.


Zamówiłem samochód M340i, pewnie około lutego/marca 2021 będzie do odbioru. Sprzedający od razu mnie zapytał co z zimówkami.

Lekko stwierdziłem, że jakieś tam 19' kupię we własnym zakresie - i tutaj od razu riposta, że nie znajdę takich na rynku 19' z gwiazdką, co za tym idzie jak coś się stanie z xdrive to gwarant może odrzucić wadę bo były stosowane nie homologowane opony.


lukaszz111

Piszę, że zablokował mu się kamień w 18 a tylko takie mają dostępne zimowe koła z homologacją i teraz pytanie co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi zostały zimówki 18 cali 796m z 330i

Do 340i mam zamówiony pakiet technology i myślałem ze zostaną ,ale widzę ze moze być z tym problem :mrgreen:

 

Przeciez ten pakiet to dodatkowa chłodnica?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Fajne te koła tylko 17k to nawet z rabatem 40% w kwietniu wyjdzie 10k, choć za nowe 19cali to jeszcze całkiem spoko

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zostały zimówki 18 cali 796m z 330i

Do 340i mam zamówiony pakiet technology i myślałem ze zostaną ,ale widzę ze moze być z tym problem :mrgreen:

 

Przeciez ten pakiet to dodatkowa chłodnica?

I trochę większe przednie zaciski niż w standardowym M340i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi zostały zimówki 18 cali 796m z 330i

Do 340i mam zamówiony pakiet technology i myślałem ze zostaną ,ale widzę ze moze być z tym problem :mrgreen:

 

Przeciez ten pakiet to dodatkowa chłodnica?

I trochę większe przednie zaciski niż w standardowym M340i

 


Pakiet M Technology

1580 zł

lub

0,00 zł

Pakiet M Technik zawiera zoptymalizowany pakiet chłodzący, który zapewnia maksymalną wydajność również podczas sportowej jazdy. Działa to na silnik i powietrze doładowujące, dzięki czemu nawet przy wysokim obciążeniu silnik pracuje w optymalnym zakresie temperatur.


To dziwne że w konfigu o tym nie piszą

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.