Skocz do zawartości

świece żarowe/sterownik - problem z odpalaniem


nocnybociek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem ze swoim BMW. Na zimnym silniku po nocy nie odpala jak powinien. Wymieniłem świece żarowe i sterownik chociaż sterownik świec dopiero dziś, a świece w tamtym tygodniu. Objawy to zapala tak jakby palił na 3 i nierówno pracuje, a co za tym idzie puści dymka . Dzieje się tak tylko podczas 1 uruchomienia później każde następne już tego nie ma i odpala zupełnie inaczej. Mechanik mówił przy wymianie świec że nie grzały 3 czyli miała prawo tak odpalać. Teraz jednak po wymianie świec było dobrze tylko jeden dzień. Więc podjąłem decyzje o wymianie sterownika, tylko pytanie czy dobrze. Miał ktoś podobne problemy i czy wymiana sterownika coś dała czy jednak poważniejsza awaria ? Może macie jakieś pomysły co mogło się stać. Dodam że samochód podczas jazdy nie dymi i oleju raczej też nie bierze miarka stoi jak zaczarowana ? Macie jakieś pomysły. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NAleżałoby najpierw podłączyć komputer i sprawdzić co nie działa. Wymiana w ciemno to tak jak piszesz- może trafisz, może nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem ze swoim BMW. Na zimnym silniku po nocy nie odpala jak powinien. Wymieniłem świece żarowe i sterownik chociaż sterownik świec dopiero dziś, a świece w tamtym tygodniu. Objawy to zapala tak jakby palił na 3 i nierówno pracuje, a co za tym idzie puści dymka . Dzieje się tak tylko podczas 1 uruchomienia później każde następne już tego nie ma i odpala zupełnie inaczej. Mechanik mówił przy wymianie świec że nie grzały 3 czyli miała prawo tak odpalać. Teraz jednak po wymianie świec było dobrze tylko jeden dzień. Więc podjąłem decyzje o wymianie sterownika, tylko pytanie czy dobrze. Miał ktoś podobne problemy i czy wymiana sterownika coś dała czy jednak poważniejsza awaria ? Może macie jakieś pomysły co mogło się stać. Dodam że samochód podczas jazdy nie dymi i oleju raczej też nie bierze miarka stoi jak zaczarowana ? Macie jakieś pomysły. Pozdrawiam

 

Sterownik i nowe swiece wstawia sie jednoczesnie. W przeciwnym razie uszkodzony sterownik moze doprowadzic do zalania nowej sprawnej swiecy, badz wykluczyc ja nawet z pracy.

Mi mechanik powiedzial, ze najlepiej z tej samej firmy wstawic swiece zarowe BERU i sterownik swiec zarowych Beru do E60 i zrobic to w jednym momencie i odrazu kasowac bledy wszystkich swiec zarowych 4 lub 6. Nie ma czegos takiego jak blad sterownika bezposrednio - uszkodzony sterownik wywala bledy swiec, ktore zazwyczaj moga byc jeszcze sprawne, choc 1 lub 2 juz sa grubo zalane i przepalone, do wyrzucenia.


Uszkodzony sterownik predzej czy pozniej uszkodzi jedna albo dwie ze swiec.

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.