Skocz do zawartości

RATUNKU- podswietlenie panelu ogrzewania :(


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mialem przepalona zaroweczke (swoja droga tylko jedna to oswietla :roll: ). Odkrecilem panel i chcialem wyciagnac zaroweczke. Reka nie dalem rady, wzialem pensete i tez nic :( . Chcialem ja chwycic kombinerkami i .... chwycilem za mocno :cry: . Zarowka pekla- boje sie wlaczyc swiatla, zeby zwarcia nie bylo..... jak ja teraz wyciagnac?

 

http://img134.imageshack.us/img134/739/1001439kb1.th.jpg

 

http://img181.imageshack.us/img181/6986/1001440tu6.th.jpg

Edytowane przez tomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ratuje cie tylko cieniutka penseta w sklepach z czesciami do rtv taka dostałem bo miałem ten sam problem.pozdrawiam :lol:

 

mam cienka pensete, musze z tym powalczyc

 

a moze da sie wyciagnac jakos ten caly plastik i jakos inaczej dojsc :?:

 

swoja droga- latwo znalezc gdzies taka zarowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Z tego tematu niewiele wynika. Niech ktos powie jak do tej zarowki sie dobrac zeby uniknac takich problemow jak mial kolega i jaka to zarowka jest ze kosztuje 14zl. Tez mi zniknelo podswietlanie od nawiewu i pomyslalem ze po przeczytaniu tego tematu bede wiedzial jak to naprawic. A jedynie sie dowiedzialem jaka jest cena zarowek w hurcie :). Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego tematu niewiele wynika. Niech ktos powie jak do tej zarowki sie dobrac zeby uniknac takich problemow jak mial kolega i jaka to zarowka jest ze kosztuje 14zl. Tez mi zniknelo podswietlanie od nawiewu i pomyslalem ze po przeczytaniu tego tematu bede wiedzial jak to naprawic. A jedynie sie dowiedzialem jaka jest cena zarowek w hurcie :). Z gory dzieki za pomoc.

 

zeby uniknac problemow to Ci napisze, ze zarowke razem z czarna oprawka trzeba chwycic peseta i odkrecic...

 

mi nikt nie napisl ze wykreca sie ja razem z oprawka i ja zbilem....

 

takze sciagasz pokretla, odkrecasz panel i peseta odkrecasz zarowke

 

pozniej tez peseta wkladasz nowa zarowke i ja wkrecasz

 

jak znowu nie zapomne z samochodu przyniesc tego co zostalo po starej zarowce to zrobie foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chciałem to powiedziec od samego początku, ze te zaróweczki wyciąga sie od tyłu po zdemontowaniu całego panelu.

 

Co do ceny 14 zł to napewno jest przekłamana moge sie załozyc ze kupie ją w ASO we wrocławiu conajmniej 3 razy taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chciałem to powiedziec od samego początku, ze te zaróweczki wyciąga sie od tyłu po zdemontowaniu całego panelu.

 

Co do ceny 14 zł to napewno jest przekłamana moge sie załozyc ze kupie ją w ASO we wrocławiu conajmniej 3 razy taniej

 

jak od tylu? odkrecilem tylko przod panelu- tam gdzie sa galki

 

taka zarowka (tzn sama oprawka, bo szklo sie zbilo)

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img405.imageshack.us/img405/3537/1001526su3.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img290.imageshack.us/img290/741/1001528iw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak od tylu? odkrecilem tylko przod panelu- tam gdzie sa galki

 

Normalnie. Ja to zrobilem tak ze zdialem przyciski i ten przedni panel a potem wyjalem OBC wraz z obudowa i zapalniczka i wypchnalem ten panel nawiewu tak ze wyszedl mi ladnie dolem. Zdialem taka czarna pokrywke z tylu i po przekreceniu plaskim srubokretem zarowki o 90 stopni wyciagagnalem ja i wlozylem nowa. Za zarowke zaplacilem 1,5zl.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak od tylu? odkrecilem tylko przod panelu- tam gdzie sa galki

 

Normalnie. Ja to zrobilem tak ze zdialem przyciski i ten przedni panel a potem wyjalem OBC wraz z obudowa i zapalniczka i wypchnalem ten panel nawiewu tak ze wyszedl mi ladnie dolem. Zdialem taka czarna pokrywke z tylu i po przekreceniu plaskim srubokretem zarowki o 90 stopni wyciagagnalem ja i wlozylem nowa. Za zarowke zaplacilem 1,5zl.

 

a nie idzie u Ciebie zrobic tak jak u mnie? masz taka sama zarowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma całkiem inne rozwiazanie, nie wiem czy dobrze widze ale on ma oprawke żarówki z dwoma otworami i u niego zarówka wchodzi w oprawke od drugiej strony (od tyłu tam gdzie my mamy zasliepione, nie od tej co na zdjęciu widac piny (to normalna strona taka jak u nas), dlatego odkreca sie ją od przodu.

 

Inaczej nie dało by sie jej wyciągnąc bo płytka by nie pozwalała na taki zabieg wiec zastanawiałem sie jak on to od przodu zrobił skoro tego nie da sie zrobic chociazby nie wiem jakiej siły używał i doszedłem do wniosku na podstawaie zdjec ze tak to jest. Na zdjeciach widac ze ta oprawka jest wkrecana od zewnątrz a nie od srodka a zarówka jest wsadzona w jej dupe

 

 

Teraz to jeszcze powiekszyłem i widze ze to jakas magiczna oprawka ktos ją przerobił i wsadził zarówke w jej dupe robiąc w niej dziure widac nierówne krawedzie. Chyba ktos nie wiedział jak ja wsadzic i przerobił ją zeby wkrecac od zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz to jeszcze powiekszyłem i widze ze to jakas magiczna oprawka ktos ją przerobił i wsadził zarówke w jej dupe robiąc w niej dziure widac nierówne krawedzie. Chyba ktos nie wiedział jak ja wsadzic i przerobił ją zeby wkrecac od zewnątrz

 

bys przeczytal watek dokladnie to bys wiedzial..... to jest oryginalna zarowka tylko zbita- no i zostal sam plastik

 

zarowke bez problemu wlozylem od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oskarżaj ludzi bezpodstawnie. Przeczytałem wątek dokładnie od początku.

 

Nie widziałem jeszcze takiej orginalnej żarówki, z oprawką która ma wejscie z dwóch stron na żarówke a dokładnie wejscie takie standardowe z jednej, a z drugiej strony wsadzona zarówka scisle dopasowana do oprawki i w dodatku oprawka ma bardzo równe krawedzie plastyku. Wyglada jakby ktos tą dziure wybił czyms ostrym a nie była ona orginalna. Sciągnijcie sobie na kompa drugie zdjecie i powiekszcie bardzo (czy ta dziura wyglada orginalnie ???)

 

Dokładnie widac, na kolejnych zdjeciach, że ta oprawka ma wejscie orginalne na zarówke z drugiej strony. Pewnie tak jest jak twiedzisz skoro kupiłes taka orginalną na zamiane i otwór w plastyku jest duzy i pozwala na wkrecanei od zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oskarżaj ludzi bezpodstawnie. Przeczytałem wątek dokładnie od początku.

 

Nie widziałem jeszcze takiej orginalnej żarówki, z oprawką która ma wejscie z dwóch stron na żarówke a dokładnie wejscie takie standardowe z jednej, a z drugiej strony wsadzona zarówka scisle dopasowana do oprawki i w dodatku oprawka ma bardzo równe krawedzie plastyku. Wyglada jakby ktos tą dziure wybił czyms ostrym a nie była ona orginalna. Sciągnijcie sobie na kompa drugie zdjecie i powiekszcie bardzo (czy ta dziura wyglada orginalnie ???)

 

Dokładnie widac, na kolejnych zdjeciach, że ta oprawka ma wejscie orginalne na zarówke z drugiej strony. Pewnie tak jest jak twiedzisz skoro kupiłes taka orginalną na zamiane i otwór w plastyku jest duzy i pozwala na wkrecanei od zewnątrz

 

no calosc wyglada tak jakby szlo wymienic sama zarowke- tzn jakby szlo wyciagnac zarowke z oprawki, ale w praktyce chyba nie da rady :)

 

no mniejsza z tym- chcialem tylko zapytac czy rzeczywiscie przeplacilem- tzn czy koledzy, ktorzy pisali, ze za X sztuk zaplacili tyle samo maja takie same zarowki czy jednak jakies inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.