Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Pierwszy kontakt z Bawarką w życiu i już problem z którym mechanik nie może sobie poradzić.

E 36 compact 1.6 automat 98r.

Samochodem jeździ żona po mieście i jakies tam krótkie trasy po 20km

Ogrzewanie jest jak się jedzie autem, jak stoi nie ma.

Wymieniłem termostat, pompę wody i oczywiście odpowietrzylem układ. Węże od nagrzewnicy ciepłe.

Wąż gruby z prawej strony (przy korku chłodnicy) gorący ale nie jest twardy.

Wąż lewy idący od termostatu zimny, jedynie obudowa termostatu gorąca.

Proszę o pomoc bo brak mi tu logiki, czy to jest normalne? Czy jest tam jeszcze jakiś zawór.?

Już brak mi pomysłu

Opublikowano
Ja w tym samym temacie e36 Sedan po swapie na m54b25 ogrzewanie tylko w jeździe i to raczej marne ledwo dmucha ktoś coś pomoże?
Opublikowano

Jeśli nie zapowietrzony układ to może zapchana nagrzewnica. Zastosować by trzeba było płukankę, na pewno nie zaszkodzi a może pomoc.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor

No dobrze.

W weekend będę sprawdzał nagrzewnicę.

Ale jeśli to nie pomoże to nadal pozostaje temat zaworu?

Opublikowano
  • Autor
Cześć. Nagrzewnica sprawna. A problem nadal został. Ogrzewanie jest tylko wtedy gdy silnik się wkręca na obroty. Na postoju, na wolnych obrotach wieje chłodem....
Opublikowano

W jaki sposób sprawdziłeś nagrzewnice ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor

Nagrzewnicę przedmuchałem. I tylko tyle. Po podłączeniu układu te dwa węże które do niej idą są gorące. Czyli moim zdaniem ten element jest sprawny. W samochodzie nie pachnie płynem chłodzącym nie parują szyby, nie są tłuste i co najważniejsze płyn nie ubywa.

Tak jak pisałem wcześniej ciepłe powietrze jest ale tylko na wysokich obrotach.

Opublikowano

W takim razie pozostaje zabita chłodnica lub zapowietrzony układ, nic innego raczej nie wchodzi w grę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor

Stawiał bym na zapowietrzony układ. Lub kupiłem nie sprawny termostat.

Ale dziś zauważyłem jedną rzecz. Gdy otwarte jest ogrzewanie na szybę to z lewej strony leci chlodniesze niż z prawej?

Opublikowano
A jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy...... korek od chłodnicy jest sprawny ? Trzyma Ci ciśnienie w układzie ? Bo coś mi się kojarzy, że u mnie też kiedyś na wolnych obrotach słabiej grzał, a pamiętam że układ nie trzymał ciśnienia przez korek. Wymieniłem na taki od diesla (1.4 bar) bo taki akurat miałem pod rękę sprawny i teraz jest :cool2:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor
Minimalny ubytek cisnienia... To ma sens. Dziękuję! Zamówiłem nowy korek. W poniedziałek będzie wszystko jasne po wymianie korka. Bede informował
Opublikowano
  • Autor
Nie, nic z tego. Nie pomogło. Korek nowy a ogrzewania brak. :?:
Opublikowano

A ciśnienie jest po odkręceniu korka ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor
Tak, jest ciśnienie. Oczywiście na rozgrzanym silniku.
Opublikowano

Hmm..... sprawdź czy cała chłodnica jest ciepła, spróbuj tez odpowietrzyć raz jeszcze, na niektóre silniki są różne sposoby. Jak to nic nie da to nowa chłodnica albo masz wadliwy nowy termostat.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor
Dziękuję Kolego za pomoc. Ja się podaję. Auto jedzie do mechanika i zobaczymy co z tym będzie.
Opublikowano

Spoko.... daj znać co mechanik wymyśli, a przede wszystkim zrobi. Póki co, to Zdrowych i spokojnych Świąt.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.