Skocz do zawartości

530d E61 pompa paliwowa pali bezpiecznik


marianz8

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem e61 530d 2005r

auto odpaliłem i po 1 s zgasło. Fuel pump. pompa jeszcze nie doszła.

zamówiłem pompę ale odłączyłem kostkę od pompy pali dalej bezpiecznik odłączyłem przekaźnik pali bezpiecznik odłączyłem sterowniki dalej pali we wszystkich konfiguracjach(sama pompa sam sterownik i to i to). Powinny być kable przetarte ale nie widzę. Zgłupiałem

Czyli wykluczamy pompę i sterownik? mogę dać większy bezpiecznik i zaryzykować zapalić? Dałem większy 30A dalej spalił aż zaśmierdziało

Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Staraj się nie robić takich rzeczy, czyli zwiększanie wartości bezpiecznika ponieważ przewody w autach są obliczane na odpowiedni prąd.


Może podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin.

Zobaczę na schematach elektrycznych jak to wygląda u ciebie.


Może ma początku sprawdza rezystancję , tzn. wyjmij bezpiecznik, do wyjścia z bezpiecznika pyłóż jedna sondę miernika a drugą do nadwozia samochodu. Jeśli pokaże jakaś wartość to musisz szukać zwarcia, dodatniego przewodu do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy udało się rozwiązać problem, winnym okazał się sterownik pompy paliwa. Początkowo zamówiłem pompę paliwa ale pod odpięciu wtyczki od pompy bezpieczniki dalej paliło. Podejrzenia padły na sterownik ,przetarty kabel lub zaśniedziałą wtyczkę jednak nie doszukałem się nic takiego na kablach. Miałem problem ze zlokalizowaniem sterownika więc napiszę może komuś się przyda że sterownik znajduje się w bagażniku prawym tylnym boczku na wysokości skrzynki z bezpiecznikami w słabo dostępnym miejscu (trzeba zdejmować boczek, trochę trzeba się pomęczyć). Sterownik wymieniony używany nic nie programowałem. Śmiga elegancko. Dziękuję osobom co mogły/zechciały mi pomóc w szczególności Burza1234 :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.