Skocz do zawartości

Twarde zawieszenie


infinity8709

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna jakiś sposób na "zmiękczenie" zawieszenia w e83 ? Dotychczas wymieniłem : sprężyny tył na polift (odrobinę lepiej) sprężyny przód (nic nie dały), amortyzatory z przodu (poprawiły prowadzenie ale nie dały poprawy komfortu), wyższe opony 235/60 r17 (tutaj uzyskałem chyba największy efekt) i to było by na tyle. Jest ktoś na forum kto próbował czegoś innego lub ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zrobiłem już na nich prawie 10.000 km i nic się nie dzieje. Przed zakupem zrobiłem przegląd forum i z informacji jakie znalazłem wynika, że nie ważny jest rozmiar tylko aby opony były identyczne. Oponki poprawiły znacznie wygląd auta i to tego odrobinę poprawiły komfort .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nic się nie stanie >> Xdrive koryguje prędkość obrotową kół i odczytując różnicę z pierścieni próbuje tą prędkość wyrównać ... Mając jakiekolwiek koła ALE tego samego obwodu system działa poprawnie .. to nie jest statek kosmiczny ani mikroskop, nie ujmując nic temu fantastycznemu autku to w zasadzie jest to już zabytek w kwestii elektroniki :mrgreen: ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu jest M i jak dla mnie zasadniczo problemu nie ma ...


3.0sd >> ma felgi 18 cali i tutaj faktycznie nie jest to Kangoo :P .. ale Mokka Żony skacze jak pingpong w porównaniu do X3 ..

286 KM to jednak kusi do szybszej jazdy - ja do tego 10 lat naginałem po torach na motocyklach ( Brno, Hungaro, Slovakia itd ... ) więc u mnie jazda nie polega na gazie w podłogę na prostej tylko szybszych zakrętach więc zawiecha MUSI nadążać ;)


2.0d >> tutaj jest identyczny pakiet zawieszenia ALE >> koła są 17 cali i jest już ZUPEŁNIE inna bajka :) !

Auto jest sztywne ale dziury są o połowę mniej odczuwalne ( wszystkie 4 amory na pierwszym przeglądzie 80-81% ) a jednak zupełnie inna jazda kiedy opony są dużo większego profilu ...


Tak że ja nie narzekam .. chociaż w 3.0sd jest twardo i gdybym miał tak jeździć na co dzień po dziurach jak jeżdżę Kangurem to bym nie był taki w skowronkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.