Skocz do zawartości

Szarpie, trakcja miga DSC ABS


Yugin83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczęło się od szarpania podczas jazdy powiedzmy stała prędkość 80kmh i zaczyna szarpać auto raz miga na ekranie wtedy trakcja a raz nie, na filmiku jeszcze jedna rzecz jechałem gdziss 20kmh pełen gaz i odcina moc jakby blokowało koła tak jak na filmie był but do końca a nie chciało przekroczyć 2 tys obrotów i strasznie szarpało, dodam ze jak wyłączyłem wtedy trakcje do końca to to ustalo i tak samo z tym szarpaniem jak wyłącze trakcje do końca to tez nie szarpie ani nic się nie dzieje. Próbowałem 2 komputery podpiąć ale oba pokazują błąd odczytu jak wchodzę w abs/dsc i nie mogę nic zrobić, bezpieczniki sprawdzałem wszystkie dobre, czujniki abs tez wyglądają dobrze może pierścień abs ? Może coś grubszego z systemem skoro komputerem nie można odczytać ?

E90 n46b20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego u siebie. Problem był mechaniczny. Jeśli dobrze pamiętam i poprawnie zrozumiałem mechanika to rdzewieje jakiś uchwyt od czujnika ABS przy kole ( chyba tylnym), urywa się i czujnik o coś uderza. Wyłączenie DSC rozwiązuje problem. Podobno znana przypadłość E90. Naprawiałem w ACS Serwis w Raszynie.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.