Skocz do zawartości

chłodzenie w 530d. termostst, wiskoza czy co???


bialy2005

Rekomendowane odpowiedzi

Oststnio miałem mała stłuczke i podczas naprawy okazało sie ze mam zasyfione chłodnice wiec je umyłem. teraz silnik nawet po 10km nie łapie odpowiedniej temperatury, dodam że webasto działa i słychac je nawet po wyłaczeniu silnika. Przed umyciem nie było tego problemu, ale tez sie nie grzał. Czy to mozliwe że to wina termostatu???? Czy może cos z wisko??? Bo wiskoza przetarła mi delikatnie chłodnice ale nie widac na nim uszkodzen. Jak rozpoznac usterke wiskozy???

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może przy stłuczce uszkodziło się wisko i przacuje z maksymalnymi obrotami tak jakby miał zchładzać silnik,ewentualnie zwiesił się termostat i jest otwary na dużym obiegu!!!!!!!!!!

Pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tego sie bojae ze to wisko zwariowało:( Jak to sprawdzic moze mi ktos podpowiedziec??? Ono tylko tym metalowymi zeberkami przetarło delikatnie chłodnice nic wiecej, prawie nie widac na wiskozie sladów. Ale czy to mozliwe przyjmujac ze termostat jest oki zeby nie mógł złapac temperatury??? a w dodatku webasto pracuje pełna para :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem czy wisko sie nie zablokowało i na biegu jałowym moge palcem zatrzymac wiatrak to chyba oznacza ze wisko jesy oki???? Czy mam racje??? Bo jesli by było zablokowane to bym niedał rady go zatrzymac. Jescze nie próbowałem na wiekszych obrotach bo byłem sam:(

 

Dziwi mnie tylko to ze to stało sie nagle po stłuczce i umyciu zasyfionej chłodnicy

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z Twojej wypowiedzi wynika ,że wisko jest ok.Sprawdz termostat!!!!!!!!

A może licznik lub czujnik temperatury nawalił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede miał troche czasu to wymontuje termostat i go sprawdze, wskaznik i czujnik sa ok bo po dłuzszej ostrej jezdzie wskazówka dochodzi do własciwego położenia

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja wlasnie borykam sie z podobnym problemem i caly czas mysle ze moze mi wisko padlo bo pol roku temu grzebalem przyu nim

natomiast na jalowych obrotach kreci mi sie dosc intensywnie ale smialo mozna je zatrzymac reka . temp utrzymuje sie ponizej 1/4 kreski natomiast jak ja troche pociagne to wchodzi na polowe ale tylko na chwile a pozniej jak spokojniej jade to znowu leci w dol

temacik rozwiniety przezemnie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43838&highlight=&sid=9f4397020b281ebc3db7074b141b5ad5

sam teraz chyba zmienie termostat bo dzisiaj do wiskozy znowu sie dopadlem ale chyba wszystko z nia oki wiec pozostaje termostat do sprawdzenia :cool2:

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie to ewidentnie termostat padniety tak miałem przed jego wymiana (260zł :( ) Wisko tez moge swobodnie zatrzymac reka na jałowym ale troche juz wyje, huczy. Teara zpojawiły sie problemy ionnego rodzaju. bardzo długo mi łapie temperature musze zrobic z 10km zeby wskazówka złapała pion. Ja upatruje usterki zwiazanej z webaso które jakisz czas chodziło pózniej nie, i teraz znowu nie chodzi:(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holera wspolczuje takiego wydatku :jawdrop: za termostat

Dzieki za rade i sam musze wydac conajmniej z 50pln

no ale to i tak malo w porownaniu do twoimi 260-cioma

Straszne ceny osprzetu do 3.0 a czlowiek ma ochte w przyszlosci na takiego zmienic.

No ale co zrobic trzeba placic i jezdzic

jeszcze raz pozdro :cool2:

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.