Skocz do zawartości

LEDY w światłach długich ( do DRL ) ..


X3SDBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniał ktoś zwykle żarówki H7 ze świateł drogowych na LEDy ( takie z CANBUS żeby nie było problemów z kompem np. PHILIPS ) ???

Będę uruchamiał DRL i deko to głupio wygląda jak świecą zwykłe żarówki a obok soczewki i ksenony :mrgreen: .... Przyglądałem się starszym bejcom które mają uruchomione DRL na zasadzie iluś tam procent mocy i słabo to dla mnie wygląda ..

I tu pytanie zasadnicze : zmieniał ktoś na LEDy i odpalał DRL ?? Śmiga to ? :mrgreen:


A może jest jakiś sposób żeby RIGNI odpalić jako DRL ?? Byłaby BAJKA .. ale u mnie mimo że w ringach mam jakieś diody ( chyba ) bo świecą na biało .. to świecą TAK SŁABO że to porażka pod względem DRL .. nie da rady używać tego w ten sposób ..

Macie jakieś sposoby na porządne światło z angel eyes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie ... wczoraj dopiero ruszyła licencja do tego interfejsu ( ibus-app.de ) i w weekend będę kodował DRL ...

Teraz walczę z felgami i drganiami na kierownicy, bo hamulce nowe, zawieszenie zasadniczo całe nowe a nadal kierownicą telepie :( ..


Rozbierałem dekiel i z tego co widzę to spokojnie zmieści się LED ( długość ) ... nie wiem tylko czy da się tam zmniejszyć bezkarnie napięcie powodując słabsze świecenie .. Myślę zrobić tak że kupię jakieś chińskie bzdety za 100 - 150 zł i na nich po testuję ..

DAM ZNAĆ co i jak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I UJJJ jak zawsze zresztą .. Interfejs się łączy .. wszystko odczytuje IDEALNIE ... ale jak chcę cokolwiek zaprogramować to : "kodowanie nie powidło się" ... tak że [BAD] zbita, Ryba .... jak zwalczę silnik to zajmę się znowu tymi DRL .. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w poprzednim aucie zastanawiałem sie nad wymianą H7 na xenony, ale kupiłem dobrej jakości LED i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jakość światła lepsza niż w xenonach. Trzeba tylko kupić dobre firmowe, aby podział światła był dobry. Te po kilkadziesiąt złotych są słabej jakości i oślepiają.

Jak montować to coś takiego: https://www.osram.pl/ecat/LEDriving%20HL%20H7%20Gen2-Światła%20mijania%20i%20drogowe%20LED-Car%20lighting-Automotive/pl/pl/GPS01_3143582/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_4059095/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem .. siądzie Philps czy inny Osram ... ale do testów jak to pracuje z obciętym zasilaniem kupię najpierw jakieś tańsze ...


Kabel mam ten niebieski ale nie działa mi to ... nie mam czasu przygotować laptopa na Win7 bo walczę z piecem jeszcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tyle, że te Osramy z linka nie mają can-bus. Może ma ktoś coś sprawdzonego co nie miga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że te Osramy z linka nie mają can-bus. Może ma ktoś coś sprawdzonego co nie miga ?

 

Nie wiem czy mają, co mają, u mnie nie migały i błędu żarówki nie wyrzucały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że te Osramy z linka nie mają can-bus. Może ma ktoś coś sprawdzonego co nie miga ?

 

Nie wiem czy mają, co mają, u mnie nie migały i błędu żarówki nie wyrzucały.

Nie pozostaje nic innego jak kupić i sprawdzić do tej pory testowałem pięć różnych lodów w przedziale cenowym od 50 do 200 zł

Wszystkie mniej lub bardziej migały na odpalonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 LED CANBUS ADAPTER USUWA BŁĄD i MRUGANIE - Może kup i przetestuj coś takiego: https://archiwum.allegro.pl/oferta/h7-led-canbus-adapter-usuwa-blad-i-mruganie-2szt-i7660955320.html

Dzięki sprawdzę jeszcze te polecane przez Ciebie osramy i jeśli coś będzie nie tak to kupuję Philips X-tremeUltinon LED gen2

Mam już dość poszukiwań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie wiem tylko czy da się tam zmniejszyć bezkarnie napięcie powodując słabsze świecenie

Takie założenie jest błędne. Sterownik oświetlenia wcale nie obniża napięcia zasilania żarówek, zmienia tylko jego sposób. Normalnie żarówka jest zasilana w sposób ciągły i wtedy świeci z pełną mocą. Obniżenie mocy świecenia realizowane jest poprzez zmianę zasilania na impulsowe ale ciągle napięciem znamionowym. Zasilanie impulsowe powoduje spadek średniego prądu i w efekcie jasności świecenia - nie widać migania światła bo żarnik ma bardzo dużą bezwładność cieplną i po prostu w czasie przerwy zasilania nie zdąży ostygnąć.

Zasilanie żarówek LED (szczególnie tych tańszych) w sposób impulsowy powoduje ich miganie ponieważ dioda LED nie posiada bezwładności świetlnej a i zasilanie impulsowe driverów -zasilaczy prądowych diod LED w droższych żarówkach, które też pracują na zasadzie generatorów impulsów - zakłóca ich pracę i powoduje miganie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.