Skocz do zawartości

KLOCKI TYŁ


rogiipad1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

niestety też takie wrażenie miałem dotykając przednich tarcz hamulcowych .. w porównaniu do tych w Tiguanie.. jakoś cieńsze są

prośba do kolegów : jak ktoś będzie wiedział która firma produkuje klocki/tarczy do G20 proszę o info. , bo kupując klocki/tarczy z logo BMW to cena będzie horrendalna albo będzie podróba tak jak miałem z klockami do VW rok temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jestem po wymianie klocków z tyłu i podzielę się z Wami spostrzeżeniami po wizycie w serwisie. Po pierwsze muszę potwierdzić to, co w innym wątku pisał jeden z forumowiczów - jeżeli klocki kończą się przed przebiegiem 25 tys. km to BMW ma je wymieniać na gwarancji. Problem jest taki, że osoby które siedzą za biurkiem w serwisie albo o tym jeszcze nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. Najpierw próbowałem się umówić na serwis w Częstochowie ale Pani która chciała umówić mnie na wizytę już przez telefon oceniła że zużycie klocków jest jak najbardziej normalne i nie będzie żadnej wymiany na gwarancji więc po dłuższej dyskusji odpuściłem ten salon. Ostatecznie trafiłem do Inchcape w Warszawie gdzie kupowałem auto i mimo bardzo miłej i rzeczowej obsługi ostatecznie serwis również chciał mnie skasować za wymianę mimo tego że twierdzili że zrobili bardzo dokładne oględziny, posprawdzali jakieś tam ciśnienia i inne pierdoły i ostatecznie według nich wszystko było OK. Na szczęście trafiłem na rozsądnego gościa z którym zacząłem dyskutować i on widząc że tak łatwo nie odpuszczę postawonił skontaktować się jeszcze z centralą. Po jakieś godzinie czekania dostał odpowiedź, że faktycznie klocki z początkowych miesięcy produkcji mają jakąś wadę (chyba chodzi o jakość wykonania/rodzaj materiału) przez co jeżeli kończą się przed przebiegiem 25 tys. km mają być wymieniane na gwarancji.


Dodatkowo przekazał mi info, że dopiero samochody z produkcji z połowy tego roku mają już poprawiony ten błąd. Niestety nie był mi w stanie powiedzieć, czy klocki które mi teraz zamontowali już są z dobrej serii produkcji czy również czeka mnie wymiana przed 25 tys. km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wymianę w czwartek i sytuacja wyglądała tak jak opisałem więc świadczy to tylko o tym, że albo wszyscy serwisanci o tym nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć.


Najbardziej zirytowała mnie odpowiedź i podejście serwisu w Częstochowie. Jeżeli faktycznie mają takie zalecenie to jest to już typowe naciąganie klienta na kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330i z początku produkcji 02.2019, przebieg już prawie 40k i nadal jeżdzę na fabrycznych klockach.

Czy jestem w stanie jakoś sprawdzić ich zużycie z poziomu komputera?


Pozdrawiam

 

zajrzyj przez felgę w zacisk... albo w czasie zmiany kół na zimowe obadaj zużycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

przy okazji wymiany opon na zimowe sprawdziłem stan klocków , 12tyś km , 50/50 miasto/trasa , nie korzystam z tempomatu


tylne klocki : jest około 50 % klocka :shock:

IMG-20201014-143925305.jpg


przednie klocki : jest ok. 80% kolcka

IMG-20201014-144339605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
pytanie do znawców tematu : zostało mi 1 mm klocka z tyłu- przebieg 19000-, nie chcę korzystać z usług ASO w tej kwestii , czy lepiej wymieniać już teraz poza ASO zanim czujnik się odezwie , czy czekać do końca klocka, i czy to ma przełożenie na koszt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu : zostało mi 1 mm klocka z tyłu- przebieg 19000-, nie chcę korzystać z usług ASO w tej kwestii , czy lepiej wymieniać już teraz poza ASO zanim czujnik się odezwie , czy czekać do końca klocka, i czy to ma przełożenie na koszt ?

 

Krakus3, a skąd wiesz że został 1mm? Komputer pokładowy Cię o tym informuje? Pytam bo jestem ciekaw czy sam powinienem tego pilnować czy zostanę poinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@kamsoner no to zaczynam ostro i często hamować w takim razie , a jak się uda z ta akcją serwisową to masz u mnie wirtualne piwo :wink: :cool2:

@g.mateusz jak ściągają mi koła ,zawsze sprawdzam stan klocków , jest fotka w galerii . a ponieważ zewnętrzny klocek zużywa się zawsze wolniej niż wew. to pewnie we wtorek przed Warszawą spodziewam odpowiedni komunikat na ukochanym idrivie :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.