Skocz do zawartości

Chce e36 320i-mało doświadczony kierowca ! Pomocy


Mateusz85

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki matt głównie o opinie kogos takiego mi chodzilo !! kogos malo doswiadczonego ktory takim autkiem jezdzi :) juz nie moge doczekac sie wiosenki i mojego pierwszego wymazonego BMW :lol: kocham te auta i od zawsze marzylem by kupic sobie e36 koniecznie r6 i juz niedlugo moje marzenie sie zisci :) tylko jakos nikt nie chce mi powiedziec ile pali na gazie 325i a ile 320i :cry2:
Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnego napędu i >150km to w zimę na początku bedzie Ci cięzko, ale jak trochę potrenujesz to już będzie rewelacyjnie :mrgreen: Co do spalania to podam Ci na przykładzie "5" kumpel miał 520 24v(skończyła swój żywot na spotkaniu z łosiem :cry2: ), a obecnie śmiga 525 24V i jak twierdzi spalanie w trasie jest niższe w 525(nizsze obroty przy wyzszych prędkościach łatwiejsze wyprzedzanie), a w mieście jest porównywalne z małym wskazaniem na 520. Dodam jeszcze że kolega ma bardzo cieżka nogę.Sam też jeżdziłem oboma autkami i jestem skłonny przychylic sie do jego opini. Więc jak znajdziesz ładny egzemplarz to bierz 325 tyle tylko że z tym może być problem.Na twoim miejscu szukałbym auta świeżo sprowadzonego lub sam pojechał do wroga po auto, a gaz załozył samemu.Pozdro.
Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdowpodobniej tak wlasnie zrobie ,pojade jak to okresliles"do wroga" a raczej wysle tam kogos bardzo zaufanego i sprowadze sobie cos ladnego za jakies 12-13 tys a potem wpakuje sekwencje i bede szczesliwym posiadaczem e36 :lol: pozdro for all
Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja do silnika szesciocylindrowego w E36 bedzie Cie kosztowala jakies 4,5-5 tys PLN.

 

Co do samego samochodu - akurat 320i jest duzo latwiej znalezc w idealnym stanie, niz 325i, ale to prawda, ze w 325i jest duzo wieksza frajda z jazdy.

Spalanie bardzo zalezy od stylu jazdy, ale przy stosunkowo lagodnym operowaniu gazem roznica bedzie ok 1-2 litrow na niekorzysc 325i, na gazie do przezycia.

Jezeli chodzi o sama jazde: i na wrotkach mozna sie zabic.

Wazne, zebys mial szacunek zarowno do samochodu, do sytuacji na drodze (ktora potrafi sie czasem diametralnie zmienic w ciagu 1 sekundy), jak i do swoich umiejetnosci. Jezeli tak bedzie, to poradzisz sobie bez problemu i z M3. 320i i 325i maja dosc wysokoobrotowe silniki, zaczynaja porzadnie przyspieszac dopiero powyzej 3 tys PLN, co oznacza, ze na sliskiej nawierzchni, przy utrzymywaniu silnika w nizszym zakresie obrotow, nawet malo doswiadczony kierowca sobie poradzi.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci dam kolejny przyklad - siebie samego

mam 18 lat, prawko jakies 4 miesiace. samochod stal i czekal na mnie jeszcze przed odbiorem prawka, czyli praktycznie jak tylko odebralem prawko to jezdzilem bmw

jezdze e36 2.0 24V - tez sie wszyscy pukali w czolo ze taki gnoj i taka moc.... ale wydaje mi sie ze to poprostu z zazdrosci.

kolejny pukaniem bylo o tylni naped.... ze sobie nie poradze, ze bede wypadal z lukow, a w zime to w ogole sie zabije.... bzdura. tylni naped jest swietny, jak jezdze czasami FWD ojca to czuje sie jakbym mial chodzic do tylu... :lol:

na drodze liczy sie rozwaga, pojezdzilem troche po mokrym placu i juz wiem na ile moge pozwolic sobie jak jest slisko- praktyka czyni mistrza.

Osobiscie uwazam, ze osoba ktora bedzie miala za duzo mocy bedzie bardziej rozwazna niz osoba z CC pilowanego na maxa

Zatem, jezeli jestes rozwazny i czujesz cos do BMW to nie zastanawiaj sie i bierz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.