Skocz do zawartości

DOŁOŻENIE NAWIGACJI BMW 3 G20


bardor

Rekomendowane odpowiedzi

Kablowo sie nie da - BMW implementuje CarPlay / AA tylko po Wifi

Jak mogą zabrać gwarancję na AUTO jeśli zmieniane bylo tylko coś w iDrive ?

Jak już coś to mogą nie uznać usterki iDrive ale jak pójdzie silnik to gwarancja powinna być respektowana normalnie.


Jest na sali jakiś prawnik ? :mrgreen:



patrzac co odwalają korporacje i wielkie marki samochodów - byle pretekst dla nich żeby nie uznać gwarancji, wolałbym żeby tak nie było ale wiesz buractwa u nich nie brakuje.


u siebie myslalem podniejsc moc w 2l ale chlopaczek z bmw powiedział ze nawet jak przed serwisem cofne to i tak wszystko w kluczyku bedzie zapisane i bedą mieli podstawe do odrzucania roszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiedz mi nie boisz się że tak zmiana spowodowała utratę gwarancji auta ? w końcu masz 2022r.

 

Zdroworozsądkowo zakładam, że jeżeli mieli by cofnąć gwarancje to tylko na multimedia. Dodam też, że podczas diagnostyki, już po całej akcji, żaden ze sterowników nie zgłaszał błędów ani modyfikacji oprogramowania.

 


ale pewności nie masz czy buraki z bmw nie bedą odrzucać każdą gwarancję z uwagi na ten zabieg. ja chciałem podnieść moc a przed ewentualną gwarancją cofnąć ale chłopaczek z serwisu mi powiedział że wszystko bedzie na kluczyku i będą się czepiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi nie boisz się że tak zmiana spowodowała utratę gwarancji auta ? w końcu masz 2022r.

 

Zdroworozsądkowo zakładam, że jeżeli mieli by cofnąć gwarancje to tylko na multimedia. Dodam też, że podczas diagnostyki, już po całej akcji, żaden ze sterowników nie zgłaszał błędów ani modyfikacji oprogramowania.

 


ten magik z Russia on odblokowuje tylko carplay czy android auto tez ? bo z tego co czytałem android auto musi miec moduł wifi (a moj go nie posiada) :( chyba że oni komputerowo blokują ten moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten magik z Russia on odblokowuje tylko carplay czy android auto tez ? bo z tego co czytałem android auto musi miec moduł wifi (a moj go nie posiada) :( chyba że oni komputerowo blokują ten moduł

 

Również AA i wszystko śmiga bezprzewodowo. Z tego co się orientuje to chip od wifi jest w każdej jednostce, jedynie może brakować złącza anteny ale jak widać działa to również bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

^^

Ja u siebie wyłączyłem aktualizacje i mam problem z głowy ;)


Ostatnio byłem na serwisie gwarancyjnym w ASO, jak oddawałem klucze to powiedziałem co było kodowane z prośbą o nie aktualizowanie iDrive. Samochód odebrałem i wszystko nadal działa :)


Temat powinno ogarnąć samo BMW i dodać możliwość dokupienia tej funkcjonalności, skoro sprzętowo jest to obsługiwane. Nie wiem, może jakaś masowa petycja? Wszyscy chętnie by zapłacili kilka ziko, zamiast podpinać kablem auto i robić transfery na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czołem,


Czy pojawiły się możliwości na rynku Polskim w celu dołożenia Carplay lub Adroid Auto do wersji bez navi?


Zdrówka !

Z tego co się orientuję to jeśli jednostka ma obsługę wifi to da się carplay uruchomić.

Problem w tym, że wiele jednostek nie ma(nie chodzi o antenę, co obsługę wifi na płycie głównej), zwłaszcza tych bez nawigacji.


Podeślij VIN, sprawdzę jaką masz jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.05.2023 o 14:16, bigdario napisał(a):

Czołem,

 

Czy pojawiły się możliwości na rynku Polskim w celu dołożenia Carplay lub Adroid Auto do wersji bez navi?

 

Zdrówka !

Witam, przeczytałem cały wątek i chce się upewnić w swoim przekonaniu auto bmw g20 z 2021r bez nawigacji z tradycyjnym zegarami (6C1), brak możliwości połączenia telefonu przez WiFi (nie ma opcji w aucie). Czy to oznacza że nie posiada modułu WiFi a co za tym idzie nie ma możliwości na ten moment na korzystanie z android auto?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.