Skocz do zawartości

Automatyczna zmiana świateł na "długie" po zmroku.


bigos5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wie jak to ogarnąć? F20, N47.

W manetce kierunkowskazów mam możliwość włączyć opcję która powoduje że światła tzw. długie w nocy włączają się same i same powinny się wyłączyć np gdy z naprzeciwka jedzie inny samochód. Problem polega na tym że działa to zbyt wolno zwłaszcza jeżeli chodzi o gaszenie. Często zdarza się że zanim czujnik zareaguje na nadjeżdżający z przeciwka pojazd ten wali mi długimi po oczach bo moje też świecą. Pytanie brzmi czy ten czujnik da się jakoś kalibrować żeby reagował na mniejsze ilości światła, z większej odległości. Wiem że zawsze można sterować długimi ręcznie ale nie po to to dali żeby nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasadnicza kwestia to który czujnik posiada.

Ten podwieszony pod lusterkiem czy już ten w szybie(taki "trójkąt" obok czujnika deszczu)?

Mam obydwa pod lusterkiem taka "banka" z matowego plastiku z pręcikiem na środku i coś co patrzy w kierunku jazdy w kształcie soczewki takiej. Jutro zrobię zdjęcie może to coś wyjaśni i pomoże to usprawnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jakaśinformacja, to może wiesz czy mogę ten czujnik wymienić na "Nową wersję".

Na moje kaprawe oko to można zacząć od aktualizacji oprogramowania. Obecne auta to jeżdżące komputery... :duh:

Generalnie rozważałem opcję tylko nie bardzo mogę znależć nawet info o aktualizacji oprogramowania że niby auto stare. W listopadzie mam zaplanowaną wymianę rozrządu w firmie gdzie specjalizują się w tym temacie to będę próbował wywiedzieć czy jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsza zasadnicza kwestia to który czujnik posiada.

Ten podwieszony pod lusterkiem czy już ten w szybie(taki "trójkąt" obok czujnika deszczu)?

Mam obydwa pod lusterkiem taka "banka" z matowego plastiku z pręcikiem na środku i coś co patrzy w kierunku jazdy w kształcie soczewki takiej. Jutro zrobię zdjęcie może to coś wyjaśni i pomoże to usprawnić.

Trójkąt to kamera KAFAS, która jest nowocześniejsza(i umożliwia więcej) od zwykłej kamery asystenta drogowych.

Starsza kamera asystenta drogowych, wygląda jak obiektyw aparatu zamontowany pod lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.