Skocz do zawartości

NBT czt Android


tofler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć Wszystkim.

Chciałbym przyłączyć się do pytania odnośnie wymiany NBT na Androida. A mianowicie może ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę takiego sprzętu z Aliexpress a może nawet konkretny model "Androida" do BMW F11 NBT 2016 r. Chodzi o to żeby nie trafić na jakiś "tandetny" sprzęt który będzie jakąś atrapą. Ofert są setki chodzi o to aby trafić sprzęt w pełni funkcjonalny (wszystko działa z fabrycznym osprzętem - idrive, sterowanie z kierownicy itp) i dobrej jakości (wyświetlacz, dźwięk).

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dobre opinie o hifimaxnavi.com, wysyłają bodaj nawet z UK. Można chyba dopłacić za cło. Sam nie zamawiałem więc nie daję żadnej gwarancji, że są pewni ale gdybym miał zamawiać, (waham się bo też mam NBT Proffessional 2014) to pewnie zamawiałbym u nich. Mają kontakt przez whatsapp.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Osobiście (ale lubię mieć auto fabryczne tj jeśli doposażenia to OEM) wolałbym przejść na NBT Evo z opcja screen mirroringu czy Android Auto/Car Play niż iść w kierunku Androida.

Samochód to nie zabawka.

Fabryczne rozwiązanie iDrive jest po pierwsze intuicyjny, prosty w obsłudze i dobrze zintegrowany z autem.

Zależy też mi na dobrym audio (mam dużo utworów w DTS) i nie wyobrażam sobie żeby dźwięk szedł analogowo w stereo i dalej byłby nie wiem, podbijany czy coś...

Jakieś przełączanie, zawieszanie, kabelki... a jaki z tego uzysk? Google Maps i Yanosik na ekranie auta? Az tak potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z audio się zgadzam, to jest dla mnie też główny powód dlaczego jeszcze się nie przesiadłem.

I-drive nie ma tu wielkiej różnicy, przecież cały head unit zostaje, wymienia się tylko monitor, który dodatkowo jest z Androidem. W każdej chwili można przełączyć na oryginalny system bmw. Mało tego, audio też można słuchać sobie na oryginalnym, a resztę miec w androidzie.

Tak obsługa google maps czy Janosika jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza na systemie wbudowanym niż na telefonie. W niektórych krajach jak w Szwajcarii chyba nie możesz mieć nawet nawigacji w telefonie nawet jak ten telefon jest w uchwycie.

Mając Androida z Lte, masz traffic w GM, yanosika inne usługi online bez żadnego kombinowania z telefonem i hotspotem. Przez WiFi, czy bt, można sobie na stałe podłączyć bimmer-tool, bimmercode czy cokolwiek innego, jednoczesnie obraz z dashcama jeśli ona ma też wifi. Jak ktoś nie ma dab, może słuchać radia internetowego, stacji jest setki, Youtube też super. Możliwości jest wg mnie bardzo wiele.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym audio to są różne opinie.

Ja osobiście różnicy nie słyszę a nawet czasem mam

wrażenie że muzyka z YT jest lepszej jakości.

Z tym bimmerTool to tylko przez WI FI

Przez BT tylko można tel podłączyć. Możliwości jest

bardzo wiele i są osoby które ciągle coś nowego wymyślają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam 4/64 4G na procesorze SD625

i taki polecam. Ponad 1.5 roku użytkuje i wszystko ok.

A odnośnie wielkości ekranu to gdybym

dziś kupował to bym się poważnie zastanowił

nad tym większym.

Siedzę dość nisko i fotel mam mocno cofnięty a mimo

tagi obsługa nie sprawia problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem upgrade z 1/16gb którego miałem od 5 lat do 4/64 gb na S625.

Różnica powala, wszystko chodzi super płynnie, dźwięk zdecydowanie lepszy niż był, jest dodatkowy głośniczek który rozwiązuje problem yanosika i nawigacji w trakcie słuchania radia (wole dodatkowy głośnik niż to dokładanie dźwięku do fabrycznych głośników i trzaski z tym związane).

Guzki kierownicy działają, kamery fabryczne też. 4G śmiga, GPS fixuje w 5-10sek w czasie jazdy.

Co do wersji 12,5 calowej odpuściłem bo trochę pachnie rzeźbą - jednak wolę, żeby wyglądało fabrycznie.

Trafiłem na promocję na ali i dałem całe 1,5k pln z dostawą w 6 dni.


A i jeszcze działa obsługa głosowa - do waze`a mówię i nie muszę klepać adresu po klawiaturze. W końcu normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze. Wszystko działa super.

Nawet asystent google działa. IDrive również.

No ale dźwięk Yanosika nie

 

Z założyłeś ten mały głośniczek wyglądający jak od zestawu głośnomówiącego? Miałeś go w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki, właśnie na takie odpowiedzi liczyłem.

 

Co do wersji 12,5 calowej odpuściłem bo trochę pachnie rzeźbą - jednak wolę, żeby wyglądało fabrycznie.

Ale to 12,5 wygląd jak seryjny tylko od nowszych wersji, mam rację?

 

F10/F11 miało max 10,25; G30/G31 już chyba miało więcej.

W F10/F11 moim zdaniem 12,5 cala wygląda nienaturalnie... i też będzie bardziej wysunięty w stronę kierowcy chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem upgrade z 1/16gb którego miałem od 5 lat do 4/64 gb na S625.

Różnica powala, wszystko chodzi super płynnie, dźwięk zdecydowanie lepszy niż był, jest dodatkowy głośniczek który rozwiązuje problem yanosika i nawigacji w trakcie słuchania radia (wole dodatkowy głośnik niż to dokładanie dźwięku do fabrycznych głośników i trzaski z tym związane).

Guzki kierownicy działają, kamery fabryczne też. 4G śmiga, GPS fixuje w 5-10sek w czasie jazdy.

Co do wersji 12,5 calowej odpuściłem bo trochę pachnie rzeźbą - jednak wolę, żeby wyglądało fabrycznie.

Trafiłem na promocję na ali i dałem całe 1,5k pln z dostawą w 6 dni.


A i jeszcze działa obsługa głosowa - do waze`a mówię i nie muszę klepać adresu po klawiaturze. W końcu normalnie :D

Możesz napisać gdzie zamówiłeś? Jest dużo podrób ale jak piszesz dostałeś na S625 to pewnie sprawdzałeś czy na pewno.... A i jeszcze jaka rozdzielczość i jaki ekran, czy dobrze widać bo tu szczególnie w autach z dachem pano może być problem.

Zamierzasz robić roota albo może zrobiłeś?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze. Wszystko działa super.

Nawet asystent google działa. IDrive również.

No ale dźwięk Yanosika nie

 

Z założyłeś ten mały głośniczek wyglądający jak od zestawu głośnomówiącego? Miałeś go w zestawie?

Założyłem i nie działa głos Yanosika. Nie wiem jakim cudem Tobie działa. Nikomu nie działa.Tylko dźwięki z map Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w sumie ciekawe z tym głosem yanosika.

Przyznam że google maps i yanosik to jedyny powód tej zabawy w androida. Uważam że załosne jest sprzedanie obecnie samochodów, w których nie ma takich opcji. Serio po co komu mapa, która nie pokazuje korków / wypadków / policji etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba przeholowałem z tym Yanosikiem... Nałożył się dźwięk nawigacji z dźwiękiem yanosika i stąd moja błędna interpretacja że działa :(

Dziś już nie powiadomił głosowo tylko wyświetlił powiadomienie na ekranie :(. Wychodzi że działa jak się fotoradary nakładają z waze`a i yanosika...


Kupiłem w Wondefo, nie wiem czy wrzucać tu bezpośredniego linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba przeholowałem z tym Yanosikiem... Nałożył się dźwięk nawigacji z dźwiękiem yanosika i stąd moja błędna interpretacja że działa :(

Dziś już nie powiadomił głosowo tylko wyświetlił powiadomienie na ekranie :(. Wychodzi że działa jak się fotoradary nakładają z waze`a i yanosika...

Dokładnie tak samo mam z Yanosikiem

Jeśli chodzi o zakup na alli to teraz zapłacisz

extra VAT i cło.

Szukaj z dostawą z magazynu w pl.

Ja tak kupiłem i dostawa była w ciągu 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko muszę Apple Carplay odpalić bo nie miałem czasu...


Kupiłem tu : http://www.aliexpress.com/item/4000132835711.html


Z apki w komórce było taniej, dałem chyba 380$


Zamówiłem z PL ale przyszło z Hiszpanii

 

Możesz napisać gdzie zamówiłeś? Jest dużo podrób ale jak piszesz dostałeś na S625 to pewnie sprawdzałeś czy na pewno.... A i jeszcze jaka rozdzielczość i jaki ekran, czy dobrze widać bo tu szczególnie w autach z dachem pano może być problem.

Zamierzasz robić roota albo może zrobiłeś?

 

Ekran na 10,25 cala, Full HD 1920x720, niby antyglare ale jakaś folia (w sumie daje radę) ...

Roota nie robiłem... w sumie nie wiem po co miałbym go robić... androidowy nie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Tak widziałem tą ofertę, jest ciekawa. Ogólnie to też chcę 10.25" i FHD ale taki osadzony nie wbudowany a te niestety nie wiedzieć czemu kosztują ok 500€ :shock:

Coś jak tutaj

https://a.aliexpress.com/_uwMTpX


12" nie chcę, trochę to wygląda jak na siłę przyklejone.


A root to chyba tylko na wszechogarniające reklamy. Szczególnie wkurzające np. Oglądając youtuba, ale w innych apkach też często nie jest lepiej.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Tak widziałem tą ofertę, jest ciekawa. Ogólnie to też chcę 10.25" i FHD ale taki osadzony nie wbudowany a te niestety nie wiedzieć czemu kosztują ok 500€ :shock:

Coś jak tutaj

https://a.aliexpress.com/_uwMTpX


12" nie chcę, trochę to wygląda jak na siłę przyklejone.


A root to chyba tylko na wszechogarniające reklamy. Szczególnie wkurzające np. Oglądając youtuba, ale w innych apkach też często nie jest lepiej.

Root nie sprawi że reklamy znikną. Wykup YT Premium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.