Skocz do zawartości

BMW E90 320D - BLAD KLUCZYKA, NIE DZIALAJCY OBROTOMIERZ


xRdQx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Opiszę najpierw co wczoraj robiłem przy samochodzie a później jakie są tego skutki.


W dniu wczorajszym postanowiłem wymienić tylny wózek zawieszenia cały kompletny, ponieważ mój był w opłakanym stanie (pordzewiały, tuleje wybite, gubił trakcje po przejechaniu 100m, wywalały błędy od ABS). Zakupiłem w bardzo dobrym stanie wózek od E92 335i. Wózek wymieniłem razem z półosiami ponieważ pasowały do mojego dyfra 2.0d. Więc w kompletnym zawieszeniu od 335i odkręciłem tylko dyferencjal i przykrecilem mój stary. Rozebrałem tunel aby dostać się do ręcznego, odkręciłem moduł SENSOR AIRBAG kostek nie wypinalem jedynie odkręciłem masę.

Po 4 godzinach pracy, wszystko było już gotowe.


Po odpaleniu samochodu i przejechaniu się kilka metrów na zegarach zaczęły pojawiać się błędy.

Błędy ABS, obrotomierz prędkości stał w miejscu cały czas pokakuzje 0km/h, licznik przebiegu nie nabija km, wariuje poziom paliwa, błąd poduszek airbag.

Wróciłem do domu, gaszę silnik i jest problem z wyciągnięciem kluczyka, nie chce odbić, nie da się go wyciągnąć. Po wyciągnieciu na siłę nic to nie daje bo zapłon nie gasnie, pojawia się tylko błąd że brak kluczyka w samochodzie..

Nie mam pojęcia co mogło się stać. Raczej nie ma to nic wspólnego z tylnym wózkiem, jedynie może ten obrotomierz wariować ponieważ są grubsze półosie.



EDIT. Po przejechaniu 15km, zgasiłem silnik i kluczyk bez pronlemu wyszedł. Ale po włożeniu go powrotem nadal nie da się go wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie jak sprawdzić, uszkodził mi się kabel. Dzisiaj będę miał nowy to sprawdzę.


Czujniki ABS mam z wózka od 335i. Nie ruszałem czujników

Przewody hamulcowe odkręcałem, poniewam wózek 335i był razem z tarczami i zaciskami więc je zostawiłem. Hamulce po zamontowaniu odpowietrzylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo możliwe że czujniki ABS będziesz musiał przełożyć, musisz porównać numery części. Jeżeli są inne to nie będą się komunikowały, ale stare powinny pasować do nowej piasty.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam na razie jak sprawdzić, uszkodził mi się kabel. Dzisiaj będę miał nowy to sprawdzę.


Czujniki ABS mam z wózka od 335i. Nie ruszałem czujników

Przewody hamulcowe odkręcałem, poniewam wózek 335i był razem z tarczami i zaciskami więc je zostawiłem. Hamulce po zamontowaniu odpowietrzylem.

Niestety, chyba cie zmartwie, czeka sie ponownie rozbieranie i wymiana zwrotnic oraz oczywiscie polosiek, abs w 320d czyta predkosc z koronki a w 335i, z lozyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.