Skocz do zawartości

bmw e90 325i wymiana silnika


drops1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj moje serce w silniku n52b25 zakończyło żywot. Dziura w bloku, misce. Kawałki tłoka na osłonie pod silnikiem...

Myślałem nad osobami które sprzedają silnik wraz z montażem...

Noi wymiana silnika takiego jak miałem kosztuje 6000zł

A na starszy silnik m54b30 8000zł

Noi zastanawiam się co w takiej sprawie mam zrobić. Pan daje gwarancje, że wszystko będzie grało i chulało w jednym i drugim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie montuj żadnego swapa.


Kluczowe jest w jakim stanie jest silnik który chcesz włożyć. Takie firmy najczęściej biorą do rozbiórki angliki które jako takie nie są złe, ale jeden drugiemu nierówny.


Osobiście zastanowiłbym się bardziej nad poszukaniem silnika w jak najlepszym stanie i dobrego warsztatu który zweryfikuje stan i wymieni to co jest potrzebne przed założeniem. Serwisowanie silnika na stojaku to bajka w porównaniu do robienia go na aucie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj żadnego swapa.


Kluczowe jest w jakim stanie jest silnik który chcesz włożyć. Takie firmy najczęściej biorą do rozbiórki angliki które jako takie nie są złe, ale jeden drugiemu nierówny.


Osobiście zastanowiłbym się bardziej nad poszukaniem silnika w jak najlepszym stanie i dobrego warsztatu który zweryfikuje stan i wymieni to co jest potrzebne przed założeniem. Serwisowanie silnika na stojaku to bajka w porównaniu do robienia go na aucie.

 

Osobiście to jestem trochę :mad2: :mad2: :mad2: Rok temu silnik miał robioną górę, gdyż wpadł mi trzpień od disy do silnika. Teraz to się zdarzyło. Auto brało mi litr oleju na 600km.

Tamci ściągają auta do 180 tyś przebiegu, coś takiego. Dają gwarancje że wszystko będzie chulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robił z was ktoś tego swapa z n52b25 na n52b30?

Ponoć z tego co słyszałem oraz z tego co widziałem na oemie, skrzynie biegów oraz sprzęgła są inne. Więc trzeba by było doliczyć koszt skrzyni biegów i sprzęgła co staje się już powoli nie opłacalnym swapem... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.