Skocz do zawartości

BMW 318 M40 - dusi się po przekroczeniu 4500 RPM


wuadeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy :modlitwa: !!! Problem jak w opisie + wymieniłem : przewody, świece, filtr i pompę paliwa, kopułkę, wyciąłem katalizator, - dalej brakuje mi pomysłów. Komputer nie pokazuje żednego błędu - byłem w serwisie BMW... Auto płynnie przyspiesza, wkręca się łatwo na obroty, nie mam gazu (fuj!!!). Boję się, że to prowadnice olejowe i remont silnika

 

:cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tę opinię też już słyszałem - a jeśli to nie wałek? Na komputerze wyskoczył błąd czujnika prędkości wału korbowego - tylko po zresetowaniu kompa drugi raz nie pojawił się ten błąd - dla świętego spokoju wymieniam jutro czujnik - jak to nie pomoże to chyba oddam na szrot...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem : przewody, świece, filtr i pompę paliwa, kopułkę, wyciąłem katalizator

 

Przegiąłeś z tym katem. Sprawdziłeś go przed tym? Czy wyciąłeś od razu? Pompa paliwowa jak się zepsuje to po prostu nie poda paliwa i nie odpalisz wozu, nie będzie wpływać na zakres obrotów.

 

Jeśli silnik w ogóle nie wkręca się wyżej po dojściu do pewnej granicy (oczywiście nie licząc fabrycznej odciny) na żadnym biegu, na postoju i podczas jazdy, jeśli zimny silnik pracuje jak diesel to jest to wina rozrządu. Naprawa na dobrych (nowych) częściach to około 1600pln z robocizną. Nie licząc tego, że powinieneś założyć kata spowrotem :).

 

A tak w ogóle to zmień też mechanika bo ten obecny wpuszcza Cię w niezłe koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.