Skocz do zawartości

BMW F30 Napęd jedz wolno dalej,pełna moc silnika niedostępna


logoelkgmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem Becię F30 316i z roku 2013 i często na zimnym silniku po przejechaniu ok. 500m wyskakuje mi komunikat "Napęd jedz wolno dalej,pełna moc silnika niedostępna"

Po zatrzymaniu się, zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znika.

Mam Delphi, więc podpiąłem go w momencie istnienia błędu i wyskoczyły mi błędy: 130108 , 120408, 213601

PDF z kodami do obejrzenia na

http://www.logo.elk.pl/316i_20200723.pdf


Są tam też inne błędy, ale po skasowaniu mam tylko aktywny błąd czujnika AUC zwarcie do masy - pewnie do wymiany.

prosze o poradę - nie wiem co może tam boleć.

Osoba od której kupiłem samochód mówiła, że to jest kwestia wyczyszczenia czujnika w skrzyni biegów, ale te błędy wskazuja na silnik.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Proszę o pomoc.

 

Dzwon do sprzedawcy niech oddaje hajs za samochod.

Ten komunikat pojawia sie także przy jeżdżeniu na rezerwie. Może coś z układem paliwa?


http://i.epvpimg.com/BWfEaab.jpg

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów.Mam ten sam model silnika w swojej trójce tylko przebieg o połowę mniejszy.Podobny problem wystąpił u mnie w zeszłym roku 2 razy,stało się to w upalne dni temp.powyżej 30 stopni po przejechaniu około 1 km.Podjechałem do mechanika bo myślałem że to problem przez podniesienie mocy,ale po sprawdzeniu wyszło niwielkie odchylenie od normy na 1 wtryskiwaczu.Mechanik sie zdziwił,że ta usterka się nie zapisała w pamięci komputera i to, że sie stało przy delikatnym gazie ,a nie przy pełnej mocy.Od tego czasu usterka nie wystąpiła.Przyczyny trzeba szukać w cewkach,świecach,lub wtryskiwaczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten komunikat pojawił się po wymianie rozrządu. Wyjechałem z warsztatu i po kilku km pojawił się komunikat. Wróciłem do warsztatu, błąd skasowany, poprawione wszystkie kostki, które były rozpinane i komunikat nigdy więcej się nie pojawił, a minęło już ok. 6000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W trakcie jazdy wyskoczył mi komunikat "Napęd. Pełna moc silnika niedostępna..." następnie samochód zaczął się trząść - a dokładniej coś pod maską.

Pojechałam do ASO - okazało się, że cewka zapłonowa do wymiany. Wymienili 1 ale po jeździe próbnej okazało się, że kolejna padła... ASO poinformował mnie o konieczności wymiany wszystkich cewek i świec - wymieniłam i problem zniknął.

Przebieg auta: 75k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna historia tylko kompetentny mechanik zdiagnozował uszkodzoną jedną świece - idąc na łatwiznę mógł wymienić 4 świece i 4 cewki i też było by dobrze...
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.