Skocz do zawartości

F30 320d wibracje podczas jazdy i hamowania


zarolite

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie miesiacu czekania silnik zostal zdjety i zdjagnozowany. Nie wiem czego jest to efekt ale chip pewnie skrocil jego zywot, turbo tez kwalifikuje sie do wymiany. To chyba wszystko z mojej strony, auto raczej sprzedam jak jest.

Pozdro

RFSPW5P.jpeg

 

Zastanawiam się czy to nie było przypadkiem tych wibracji, jak miałem złe działający wtrysk to tez rzucało silnikiem, co prawda podczas jazdy słabo odczuwalne bo jednak 6 cyl. Po wymianie wtrysku wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Okazalo sie ze 3 z 4 wtryskow przelewaly pomimo bardzo poprawnych korekt na ista d i innych urzadzeniach diagnostycznych. Na maszynie boscha do wtryskow fajnie bylo widac jak z nich leje. Wtryski zregenerowalem, wymienilem silnik a wibracje takie same jak byly. Do 120 kmh jeszcze znosnie ale powyzej to juz masakra jest. Silnik chodzi cicho, na postoju zadnych wibracji nie ma, podczas jazdy nie ma znaczenia czy wciskam gaz czy nie to czuje mrowienie na kierownicy i w miejscu gdzie nogi trzymam. Dodatkowo slysze dzwiek lozyska podczas jazdy i skretu kierownica a lozyska z piastami wymienialem tak wiec teoria kolejna jest taka zeby jeszcze do polosi zajrzec, tam tez chyba w przegubach lozyska jakies sa. Lubie to auto tak wiec zdecydowalem sie go zostawic i nie mam wyjscia jak szukac dalej przyczyny. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.