Skocz do zawartości

cc-id 89 spalona żarówka, czy może unieruchomić samochód?


mariusz-net

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem niespodzinkę. Wsiadam do samochodu, a on nie odpala (tak jakby zupełnie ignorował przycisk startu) , chwila konsternacji, patrze bład żarówki, otworzyłem maskę, pogrzebałem (żarówki nie wymieniłem) i odpalił normalnie. Już w domu na spokojnie powtórka: nie odpala. Wymieniłem żarówkę i działa. I teraz pytanie czy bład żarówki może blokować odpalenie samochodu? Pytam bo nie wiem czy szukać czegoś jeszcze, czy olać? Żadnych błędów nie pokazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie sądzę, żeby żarówka była winowajcą.


Raczej to zbieg okoliczności.

Sprawdź czy klemy dobrze kontaktują, czy wokół akumulatora nie ma wody


Jeśli nie da się włączyć drugiej pozycji zapłonu, to powodem może być klema minusowa(IBS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem niespodzinkę. Wsiadam do samochodu, a on nie odpala (tak jakby zupełnie ignorował przycisk startu) , chwila konsternacji, patrze bład żarówki, otworzyłem maskę, pogrzebałem (żarówki nie wymieniłem) i odpalił normalnie. Już w domu na spokojnie powtórka: nie odpala. Wymieniłem żarówkę i działa. I teraz pytanie czy bład żarówki może blokować odpalenie samochodu? Pytam bo nie wiem czy szukać czegoś jeszcze, czy olać? Żadnych błędów nie pokazuje.

 

A ja Ci powiem - zmień rozrusznik



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnie nie przez żarówkę myślę TK jak koledzy aku albo rozrusznik w mojej starej e60 4x albo może 5x nie zadziałał nawet raz zazgrzytał już myślałem że Bendiks poszedł ale później zaczęła normalnie palić w sumie to jeździłem jeszcze około roku czasu bez awarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.