Skocz do zawartości

320xd - nie wchodzi P tylko mruga zielona kontrolka przy N


335_evo

Rekomendowane odpowiedzi

F31 przedlift 320d x-drive, seria ok 160k przebiegu


Jak w temacie:

- podjechałem po długiej trasie na parking, zatrzymalem sie jadąc na D w trybie comfort, wcisnąłem guzik P i...

- czuć, że cośtam sie zadzialo w napedzie (efekt jak zwykle), ale auto zamiast w Parking bezpośrednio z D przełączyło się na N

- wyswietlił się komunikat o zabezpieczeniu przed stoczeniem

- zaciąganie ręcznego nic nie zmienia (mam zwykłą wajchę, nie elektroniczny)

- popróbowałem jeszcze kilka razy poprzełączać z D -> P, R -> P, za każdym razem włącza się N, wyświetla się powyższy komunikat

- nie blokują się koła, auto się toczy jak zwykle na N

- zielona kontrolka przy N mruga



Co poza tym:

- biegi chodza jak zwykle we wszystkich trybach jakie są (manual/automat, sport/comfort/eco), praca skrzyni bez zmian

- nie pojawia się żaden komunikat o błędzie skrzyni

- nie mogę zamknąć auta - trąbi dwa razy i wyswietla komunikat o zabezpieczeniu przed stoczeniem, po jakimś czasie wygasza się i jeżeli nic nie otworzę to mogę zamknąć z kluczyka samochód (uf)


Serwis mam nadzieje obejrzy to w poniedziałek, z tego co widze w necie możliwe jest chyba wszystko. Ludzie wymieniali od jakiejś linki, przez wymianę guzika P w joysticku, całego joysticka, moduł Park w skrzyni, cały mechatronik w skrzyni, całą skrzynie ze wszystkim dookoła. ALE znajduje historie samych innych aut - jakies 740d, nowe/stare M5, rozne X'y itd zarowno diesle jak i beznynowe. Jest też jakaś śrubka i dźwigienka pod autem, ale ona z tego co rozumiem dotyczy holowania i sam ten 'tryb' sie raczej nie zalaczy, szczegolnie w czasie jazdy ? Moze ktos sie zetknal z czyms takim w f3x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

F30 ma takie same skrzynie jak inne modele i tak samo rozwiązane odblokowanie skrzyni na pozycję N(do np. holowania).

Od dołu, na boku skrzyni jest śruba, którą wkręcając dociskasz dźwignię odblokowującą skrzynię na pozycję N.


Na początek warto sprawdzić czy wykręcenie tej śruby coś zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, stymze u mnie jest problem, ze N jest cały czas - zarówno wyświetlone jak i koła się nie blokują. Nie mogę w żaden sposób załączyć P. Otwarte drzwi przy wlaczonym D -> załącza się N i mruga (koła odblokowane) itd itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces - chodziło o śrubkę przy skrzyni, była podobno wkręcona na styk z miejscem gdzie ją odblokowuje/blokuje, widoczne 4 gwinty. Dzięki cursor za podpowiedź, trzymała mnie przy nadziei ;)

Auto zrobiło w ten sposób ~35k zanim czujnik załapał i załączył ten tryb. Zakładam, że od jakichś drgań ? Serwis bardzo zdziwiony, że stało się to nagle, samo, bo śruba bardzo solidnie siedziała i nie było teoretycznie mowy o samoczynnym ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.