Skocz do zawartości

M52tub20 eml i kontrola trakcji


mowens

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem otóż od jakiego czasu sporadycznie wyskakiwalo eml + kontrola trakcji, po wyłączeniu Motora i ponownym załączeniu problem znikal tak na jakieś 2 tygodnie, od dwóch dni pojawia mi się zaraz po ruszeniu. Benzyna i lpg te same objawy.


OBJAWY: falują obroty, po dodaniu gazu gaśnie, gaśnie podczas jazdy i tracenia prędkość, trzeba trzymać na wysokich obrotach by miał moc.


DIAGNOZA: chciałem wyczyścić przepustnice, ale coś mnie natchneło odłączyłem przewód od przeplywki i disy na przemian, problemu nie ma gdy odłączona jest przepływka, zero falowanie i moc jest. Styki?


PYTANIE: Czy to jest przepływka czy może przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz przepływke komputer podaje tzw.awaryjne wartości aby mógł silnik pracować lecz jazda na takim czymś nie jest wskazana. Prawdopodobnie przepływka padła, podłącz inpa zobacz jakie masz błędy pewnie wyskoczy 8 Air flow meter skasuj i zobacz wtedy jeśli dalej to samo na 99% przepływka. I sprawdz na dolocie calej gumie od przepływki do przepustnicy czy nie ma nieszczelnośći miałem kiedyś tak u siebie i falowaly obroty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepustnica, zostaw w spokoju przepływomierz. Miło by było zobaczyć błędy z dme i asc/dsc.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.