Skocz do zawartości

F11 problem z dociąganiem drzwi kierowcy


fwecl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Od dwóch dni zmagam się z małym problemem dotyczącym dociągania drzwi kierowcy. Dodam, że mój samochód posiada również dostęp komfortowy (dotykowe klamki- zwał jak zwał). Problem polega na tym, że drzwi są dociągane, jednakże zamek / mechanizm działa jakby "na dwa razy". Mam takie wrażenie, jakby dociągnął te drzwi za mocno, a potem je jakby popuszczał. Zawsze dociąganie wyglądało mniej więcej tak, że drzwi domykały się i słyszalny był pojedynczy, charakterystyczny dźwięk. Teraz drzwi się domykają i ten dźwięk jest słyszalny dwa razy z ok. 2 sekundową przerwą. Dzisiaj samochód był na diagnostyce i komputer nie pokazał żadnego błędu związanego z klamkami i soft close.


Czy ktoś miał podobny problem? W F10/F11 dociąganie jest rzadką opcją i nie znalazłem podobnego problemu na forum. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Pozdrawiam,


fwecl (Filip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich,


Od dwóch dni zmagam się z małym problemem dotyczącym dociągania drzwi kierowcy. Dodam, że mój samochód posiada również dostęp komfortowy (dotykowe klamki- zwał jak zwał). Problem polega na tym, że drzwi są dociągane, jednakże zamek / mechanizm działa jakby "na dwa razy". Mam takie wrażenie, jakby dociągnął te drzwi za mocno, a potem je jakby popuszczał. Zawsze dociąganie wyglądało mniej więcej tak, że drzwi domykały się i słyszalny był pojedynczy, charakterystyczny dźwięk. Teraz drzwi się domykają i ten dźwięk jest słyszalny dwa razy z ok. 2 sekundową przerwą. Dzisiaj samochód był na diagnostyce i komputer nie pokazał żadnego błędu związanego z klamkami i soft close.


Czy ktoś miał podobny problem? W F10/F11 dociąganie jest rzadką opcją i nie znalazłem podobnego problemu na forum. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Pozdrawiam,


fwecl (Filip)

Nie wiem czy taka rzadka opcja, nie mniej jednak może szwankuje czujnik otwarcia drzwi. Sprawdź czy poprawnie są wyrywane zamykane drzwi czy występuje jakaś przerwa.

SPróbuj zmywaczem oczyścić zamek rygla.

Jeśli nie pomoże to wymiana 400-600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak, ale autor ma chyba coś inaczej skoro pisze tylko o drzwiach kierowcy.

Mysle ze filmik, rozwialby watpliwosci i lepiej zobrazowalby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w pierwszym poście źle opisałem swój problem. Chodzi o to, że przy dociągnięciu drzwi słyszalny jest charakterystyczny odgłos. Takie jakby bzyknięcie zamka. Cały problem polega na tym, że po dociągnięciu drzwi kierowcy odgłos pojawia się 2 razy, w pozostałych drzwiach tylko raz. Pytanie brzmi, czy tak ma być? Nie jest to jakieś uciążliwe i nie przeszkadza w działaniu tej funkcji, ale logika podpowiada, że każde drzwi powinny działać identycznie. Spróbuję w wolnym czasie nagrać filmik w jakimś cichym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano pojawił się nowy problem z dociąganiem lewych drzwi. Najpierw drzwi zostały dociągnięte, a następnie zamek jakby je "wypchnął" do pozycji niedomknięcia. Na komputerze pokładowym miałem komunikat o niedomkniętych drzwiach i zabezpieczeniu pojazdu przed stoczeniem. Po 3-4 próbach drzwi w końcu się zamknęły. Przez resztę dnia incydent nie powtórzył się i dociąganie drzwi kierowcy działa tak jak opisałem na początku tematu.


Coś czuję, że nie obejdzie się bez wymiany tego zamka / silniczka. Znajomy serwisant zasugerował, żeby rozebrać boczek drzwi, bo mogły poluzować się śruby trzymające ten mechanizm, przez co jest luźny i wariuje. Zastanawiam się jeszcze, czy klamka dostępu komfortowego może mieć jakiś wpływ na pracę tego dociągania. Dużo jest tematów dot. awaryjności tych klamek, czy jakichś zwarć z nimi związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drzwi po stronie kierowcy zarówno przód jak i tył dociągają się na dwa razy. Dociągają się mocniej i później odpuszczają. Po stronie pasażera dociąganie jest na jeden raz. Poniżej film:


 

U mnie sytuacja wygląda identycznie przy drzwiach kierowcy. Wszystkie pozostałe na jeden raz. W mojej ocenie nie jest to prawidłowa praca soft close.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Klamka zewnętrzna nie ma nic wspólnego z zamkiem. Chyba, że byłaby źle zamontowana.


W dociąganiu drzwi najczęstsza usterka to linka od silnika dociągania do zamka.


Naprawiałem już kilka sztuk, linką od kosiarki..... :P :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest, nie jest.

A spróbujcie uszczelki jakimś siuwaxem przeleciec.

 

Ja regularnie smaruje uszczelki albo silikonem w sprayu, albo preparatami do uszczelek, więc raczej to nie to :) . Sprawdzałem też czy żadna się nie podwinęła albo zsunęła i też wszystko ok z nimi. Zamek też czysty i nasmarowany prawidłowo. Próbowałem też regulacji tym metalowym "uchem" znajdującym się na słupku B i również bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zewnętrzna nie ma nic wspólnego z zamkiem. Chyba, że byłaby źle zamontowana.


W dociąganiu drzwi najczęstsza usterka to linka od silnika dociągania do zamka.


Naprawiałem już kilka sztuk, linką od kosiarki..... :P :lol:

 

Można to jakoś sprawdzić bez rozbierania boczka drzwi? Ewentualnie po zdjęciu boczka problem jest widoczny, czy trzeba rozbierać ten silniczek? Linka pęka, czy rozciąga się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Kolego

Sprawdź pierw błędy.

Problem ten mnie również dotyczy, tylko zimą poniżej -4stopni. Plus jest taki, że w wersji manualnej mogę śmiało jechać z otwartymi lub lekko domkniętymi drzwiami.

Uszkodzony mam czujnik od zamka drzwi. Latem problem nie występuje. Zimą dociągam drzwi ręcznie i z kluczyka ( za drugim kliknięciem) rygluję samochód i zamek domyka.

Problem pojawia się w automacie bo z symbolem ,,zamkij drzwi" nie można w ogóle wrzucić biegu D. Zamka niestety nie da się naprawić ostaje jedynie wymiana na nowy. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.