Skocz do zawartości

panorama dach


exeq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wykonałem dzisiaj modyfikacje panoramy aby tylna szyba się nie podnosila w nadziei ze rozwiaze to moj problem niemozliwosci zamkniecia dachu z pozycji uchyłej. Jakież było moje rozczarowanie, gdy tylko przednia szyba się uchyliła cały w nadziei chciałem zamknać dach, a szyba tylko zjechala 1 cm w dół i wrocila do pozycji 'uchyłej' - czyli w sumie tak samo jak było przed modyfikacja.. mam wrazenie ze im cieplej tym gorzej to chodzi, dzisiaj aż imbus się pokrzywił przy próbie zamknięcia tego, tak cięzko to chodzi.. pelne otwarcie dachu działa dobrze, bez zgrzytow piskow, otwarcie do pozycji uchylej tez, zamykanie idzie również sprawnie tylko wraca do pozycji uchyłej. Co można jeszcze zrobic sprawdzić zeby uchył działał? bo na tym mi w sumie najbardziej zalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wielu użytkowników zaleca dezaktywację tylnej szyby. Jeśli problem wystąpił raz, to na pewno powtórzy się znowu. Zablokowanie drugiej szyby prowadzi do trwałego uszkodzenia prowadnic dachu. Robiłem to w e91, wymieniałem wszystkie elementy, przy użyciu zestawu naprawczego. Po jakimś czasie problem powrócił. Obecnie używamy tylko otwierania dachu. Niestety koncern bmw nie popisał się i konstrukcja jet wadliwie zaprojektowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli prawidłowo wyłamałeś plastiki z mechanizmu i zablokowałeś tylną szybę, to wykonaj inicjalizację szyberdachu.


Przytrzymaj klawisz w pozycji uchylania, aż szyberdach pozamyka się cały(wraz z przysłoną przeciwsłoneczną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie teraz troche sie boje grzebac przy tej panoramie bo wczoraj az zwichrowalem imbusy krecac silnikiem recznie ... pozatym reset z guzika nie dziala, chyba ze nie umiem go zrobic, inpa chyba mozna zrobic. Poki co pada wiec nie dotykam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wielu użytkowników zaleca dezaktywację tylnej szyby. Jeśli problem wystąpił raz, to na pewno powtórzy się znowu. Zablokowanie drugiej szyby prowadzi do trwałego uszkodzenia prowadnic dachu. Robiłem to w e91, wymieniałem wszystkie elementy, przy użyciu zestawu naprawczego. Po jakimś czasie problem powrócił. Obecnie używamy tylko otwierania dachu. Niestety koncern bmw nie popisał się i konstrukcja jet wadliwie zaprojektowana.

 

Koncern Bmw nie jest producentem szklanych dachów.

W seri F zastosowali już zmodyfikowany dach i tylna szyba się nie unosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koncern Bmw nie jest producentem szklanych dachów.

Tak samo jak nie jest producentem wielu podzespołów w swoich autach. Dach jest źle skonstruowany. W mini, dużo wcześniej niż seria F, dach był inaczej wymyślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie teraz troche sie boje grzebac przy tej panoramie bo wczoraj az zwichrowalem imbusy krecac silnikiem recznie ... pozatym reset z guzika nie dziala, chyba ze nie umiem go zrobic, inpa chyba mozna zrobic. Poki co pada wiec nie dotykam :)

Tu masz instrukcje jak to zrobić. Ja u siebie to zrobiłem bo tylna szyba się zacięła.

Prosta rzecz. Można też naprawiać ale gra nie warta świeczki. Chyba że chcesz mieć stan igła oryginał.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exeq, warto w pierwszej kolejności spróbować zamknąć i otworzyć dach ręcznie (uchył przedniej szyby do góry + otwarcie do tyłu) za pomocą klucza imbusowego i silnika znajdującego się pod oświetleniem kabiny w podsufitce (wyjmij kostkę od zasilania silnika-będzie obracać się znacznie lżej). Zweryfikujesz w ten sposób czy nie ma wyczuwalnych oporów, przeskoków.

Po otwarciu, sprawdź czy w szynach konstrukcji dachu nie ma żadnych elementów niepożądanych tj. odłamki połamanego plastiku, zanieczyszczenia.

Nasmaruj szyny po których poruszają się prowadnice środkiem smarnym. Wyczyść i nasmaruj widoczne uszczelki dachu.

Zamknij ręcznie dach do pozycji 0 - na na równo, potem unieś przednią szybę do góry. Zweryfikuj stan prowadnic unoszących - lubią pękać tworząc schodek który utrudnia pracę mechanizmu opuszczania-zamykania przedniej szyby.

Jeśli nie ma oporów ani uszkodzeń prowadnicy unoszącej, a mechanizm w trybie ręcznym działa jak należy - wykonaj adaptację szyberdachu. To powinno rozwiązać problem.

Pozdrawiamy Panorama BMW Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.